Automatyczne otwieranie bramy

 

Każda ogrodzona posesja posiada bramę wjazdową. Jeśli jeszcze właściciel tej posesji jest szczęśliwym posiadaczem samochodu, taka brama może się stać – po jakimś czasie jej używania – trochę uciążliwa. Mianowicie, wyjeżdżając, czy wjeżdżając autem na posesję, trzeba z niego wysiadać. A nie każdemu się to podoba.

Najlepsza brama – to automatyczna brama

Siłowniki do bramAby nie trzeba było wysiadać z auta za każdym razem, kiedy wyjeżdżamy, lub wjeżdżamy na posesję, warto zastanowić się nad zautomatyzowaniem całego przedsięwzięcia. Można zakupić komplet urządzeń, które pozwolą nam to szybko osiągnąć. Siłowniki do bram są podstawą ich automatycznego otwierania i zamykania. Do tego warto zakupić centralę sterującą – oczywiście w wodoszczelnej obudowie o symbolu minimum IP65, zasilacza elektronicznego do centrali, lampy ostrzegawczej (najlepiej żółtej), oraz wszelkich dodatkowych elementów (np. kątowników montażowych itp.), które są niezbędne do prawidłowej pracy takich siłowników. Nie należy zapomnieć o pilotach otwierających bramę. Bez nich cały efekt byłby nikły. Na jednym pilocie może być otwieranie zarówno bramy, jak i np. furtki. Jest to możliwe, jeśli pilot ma taką opcję. Centrala sterująca zarządza siłownikami i może sprawić, że będą one miękko zamykać bramę, jednocześnie opóźni jedno skrzydło tak, aby było możliwe dokładne zamknięcie całej bramy. Jest to funkcja potrzebna przy skrzydłach bram z tzw. zakładką. Centrala zarządza także ewentualnym autozamykaniem po przejeździe pojazdu.

Siłowniki do bramy są jednym z wielu elementów, pracujących na naszą wygodę. Niemniej warto je założyć, ponieważ mogą one przeciwdziałać otwieraniu bramy przez silny wiatr, czy nawet osoby obce, które mogą to robić dla żartu i tym samym wyciągać nas z domu.