bryczesy damskie

bryczesy damskie i jak jeździć konno?

Jeśli chcesz rozpocząć naukę jazdy konnej lub też chcesz by Twoje dziecko chodziło na lekcję jazdy konnej to najważniejszy jest wybór właściwej szkółki jeździeckiej, której zajęcia będą odbywać się pod okiem prawdziwych fachowców. Najlepiej jest wybrać się do niej wcześniej i poobserwować.

Bryczesy damskie – mogę wypożyczyć?

bryczesy damskieWarto zwrócić uwagę na kondycję i wygląd koni, powinny być zadbane i wyglądać zdrowo, warto też zajrzeć do stajni, czy jest w niej czysto, czy konie mają jasne i duże boksy. Przyjrzyjmy się też czy miejsce (padok), gdzie odbywają się lekcje na świeżym powietrzu jest dobrze ogrodzone, bezpieczne i odpowiednio duże, a także czy jest odpowiedniej wielkości maneż czyli kryta ujeżdżalnia, która pozwoli prowadzić lekcje w komfortowych warunkach, nawet gdy pogoda nie sprzyja jeździe. Przyjrzyj się też w jaki sposób są prowadzone lekcje, poobserwuj jedną z nich. W czasie jazdy ważne są też odpowiednie akcesoria jeździeckie. Sprawdź czy stadnina wypożycza toczki i kamizelki ochronne a także tanie bryczesy damskie, i czy jest bogato wyposażona we wszelkiego rodzaju ochraniacze dla konia, siodła, derki, ogłowia, kantary i inne wyposażenie. Kolejną ważną rzeczą jest pokój dla jeźdźców.

Pewnie o tym w pierwszej chwili nie pomyślisz, a to wbrew pozorom bardzo ważne, by po męczącej jeździe usiąść na wygodnej kanapie i odpocząć, by wypić gorący napój w ciepłym pomieszczeniu, gdy wymarzniemy podczas jazdy w terenie jesienią lub zimą, albo też skorzystać z łazienki. Gdy już wszystko to sprawdzisz wystarczy ubrać bryczesy damskie lub męskie, wygodne buty i ruszać „na koń”!