Bursztyn w dobrej cenie za gram

Moją największą pasją jest pływanie. Kocham morze i nie wyobrażam sobie spędzić wakacji bez odwiedzenia morza przynajmniej na parę dni. Przyznam, że uwielbiam też kupować nadmorskie pamiątki w sklepikach. Najlepsze są takie ręcznie robione, związane z danym miastem, czy tradycjami. Takie mają największą wartość sentymentalną.

Powiększona kolekcja bursztynów po wakacjach

bursztyn cena za gramMoją drugą pasją jest zbieranie bursztynów i różnych wyrobów bursztynowych. Mam już dość pokaźną kolekcję i nie narzekam, gdy się powiększa. Różnie wypada bursztyn cena za gram, ale jednak nad samym morzem o dziwo wcale nie jest tak drogo jakby się mogło wydawać. Drożej można znaleźć bursztyny w centrum kraju i tutaj działa zasada, że im bliżej, tym wcale nie jest drożej. Dlatego zawsze staram się kupić jakąś nową błyskotkę podczas podróży. Znalazłam nowy stragan z bursztynami, prowadzony przez starszą panią. Mówiła, że mieszka w tej miejscowości od urodzenia i utrzymuje się z turystyki i rękodzieła. Przyjrzałam się jej wytworom i osłupiałam. Było to coś naprawdę wspaniałego. Nie dostałabym takich rzeczy nawet u najbardziej popularnego jubilera. Była to prawdziwa ręczna robota z sercem i niesamowitymi umiejętnościami artystycznymi i kreatywnością. Przepięknie połączone bursztyny tworzyły wspaniałe naszyjniki, bransoletki, zawieszki do wisiorków i pierścionki. Można było nawet znaleźć ciekawy breloczek do kluczy. Tak się zapatrzyłam na te cuda, że spędziłam przy tym straganie z dobre dwie godziny na wybieraniu.

Do tej pory nie mogę uwierzyć, że trafiłam na sklepik z tak pięknymi rzeczami. Wybrałam sobie chyba błyskotki z każdego rodzaju. Bursztyny to nie tylko piękne kamienie, ale mają też właściwości zdrowotne. Dlatego polecane są każdemu. Moja kolekcja teraz wygląda o wiele lepiej, z takimi niecodziennymi okazami.