medycyna estetyczna w Bydgoszczy

Cała prawda o botoxie

Z pewnością słowo botox nie jest nikomu obce i myślę, że efekt jego działania może mniej więcej opisać większość z nas. Jest on powszechnie stosowany wśród gwiazd, ale i coraz częściej wśród przeciętnych polek. Z racji jego rosnącej popularności w dzisiejszym artykule wezmę go pod lupę.

Co to jest w ogóle botox?

medycyna estetyczna w BydgoszczyToksyna botulinowa A inaczej zwana botoxem jest głęboko oczyszczonym białkiem, które w niewielkich ilościach wprowadzana jest za pomocą zastrzyków do mięśni. Ogólnie mówiąc botox działa na mięśnie porażająco, dlatego taki zabieg powinna wykonywać lekarz medycyny estetycznej. Botulina chemicznie blokuje połączenia pomiędzy między nerwami, a mięśniami, zatrzymując impuls nerwowy na określony czas. Preparat zaczyna działać po dwóch, trzech dniach, natomiast pełny efekt jaki dają takie zabiegi na twarz możemy zobaczyć dopiero po siedmiu do dziesięciu dni. W praktyce botox hamuje kurczenie mięśni, dzięki czemu skóra staje się rozluźniona, a zmarszczki mniej widoczne na okres czterech do sześciu miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Jednak zarówno botox jak i inne zabiegi na ciało mogą przynieść pewne skutki uboczne. Najczęściej występującym niepożądanym efektem po zastosowaniu botuliny jest zasinienie w miejscu aplikacji. Do innych często powstających skutków ubocznych należą bóle głowy, objawy grypopochodne, problemy z mimiką twarzy, rozprzestrzenianie się toksyny na inne mięśnie powodując tzw. opadanie powieki. Jednak medycyna estetyczna w Bydgoszczy przewiduje i inne niebezpieczeństwa w przypadku nieprawidłowo wykonanego zabiegu.

Są to m.in. może dojść do poważnych, trwałych uszkodzeń mięśni twarzy, wskutek czego mogą wystąpić poważne problemy z najprostszymi czynnościami jak jedzenia, mówienie, a nawet problemy ze wzrokiem. W związku z tym, wybierajmy tylko te gabinety, gdzie zabiegi wykonują lekarze medycyny estetycznej mający odpowiednie wykształcenie.