elektryk

Cenne porady elektryka

Płyta indukcyjna jak wiadomo jest jednym z ważniejszych unowocześnień naszej kuchni. Co prawda w tym samym czasie zaczęły wchodzić na rynek lodówki czy kuchenki z 5 calowymi wyświetlaczami, jednak to właśnie indukcja jest tym, co ludzie chcą mieć.

Wady i zalet płyty indukcyjnej – co radzi elektryk?

elektryk Szczególnie po bardzo chwytliwym tekście jak grzanie zimne w dotyku. I rzeczywiście tak jest, kuchnia indukcyjna się nie nagrzewa. Jakie są więc wady i zalety tej konstrukcji? A więc do wad na pewno dałbym wysoki koszt zakupu i niekoniecznie zdrowy wpływ promieniowania magnetycznego, chociaż jest to raczej nie pewna informacja, jednak z technicznego punktu widzenia(każdy elektryk Sulejówek to powie) nie musi być potwierdzana przez jakiś naukowców ale i dość trudne podłączenie płyty indukcyjnej. A co do zalet? Okazuje się, że jest ona całkiem oszczędna, co mnie na przykład zdziwiło. Gotuje się na niej dużo szybciej, niż na zwykłej kuchni i jest łatwiejsza jeżeli chodzi o zachowanie porządku. Jest również bezpieczna, gdyż nawet po włączeniu mocy na 100% płyta nie nagrzewa się na tyle, żeby nas poparzyć, po prostu grzeje się od spodu garnka, który leży na płycie, więc nie ma się co dziwić. Jak więc się okazuje płyty indukcyjne mają naprawdę sporo plusów, o których się nie mówi a mówi się właśnie o tym, że jest droga w utrzymaniu i trudna w zachowaniu czystości.

To niestety pokazuje, że musimy mieć się na baczności czytając różne informacje w internecie, żeby nie natrafić na artykuł o naprawdę wątpliwej jakości, które ludzie czytają, a później bez najmniejszego zastanowienia opowiadają, często wystawiając się na pośmiewisko.