chlorek wapnia

Chlorek wapnia i jego niedobory

Niedobory witamin i mikroelementów są dla nas bardzo groźne. Często na ich skutek możemy się nabawić poważnych chorób, przez co nasz organizm nie będzie pracował prawidłowo, my będziemy czuli się gorzej.

Chlorek wapnia jest dla nas korzystny

chlorek wapniaDlatego też powinniśmy robić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Z pewnością ważna jest zdrowa i pełnowartościowa dieta. Weźmy taki chlorek wapnia. Jest to najlepsza postać wapnia, jeśli chodzi o leczenie jego niedoborów. Wapń jest przede wszystkim odpowiedzialny za nasze zęby i kości. Jego niedobory prowadzą do łamliwości zębów, osteoporozy, próchnicy zębowej, ale również do szeregu innych zaburzeń. Mogą pojawić się bóle i kurcze mięśni, zaburzenia sercowe i krzepliwości krwi, a niedobory wapnia mogą mieć wpływ nawet na nasze zdrowie psychiczne. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć niedoborów takich składników. Choler ten ma jednak zastosowanie nie tylko w dietetyce. Sprawdzi się również w przemyśle spożywczym, tak jako jak glikol propylenowy. Używany jest on jako środek zagęszczający, stabilizujący, konserwujący, czy stosowany z barwnikach i substancjach zapachowych. Sprawdzi on się również w kosmetykach, tak samo jak węglan sodu. Jest on używany dlatego, że sprawia, iż substancje zaczynają się pienić. Pasuje zatem do wyrobów mydła czy proszków do prania. Węglan sodu jest jednak dla nas całkiem bezpieczny. Inaczej to wygląda z innymi substancjami. Taki glikol etylenowy sprawdzi się w przemyśle, jednak jest dla nas bardzo szkodliwy. Również sól drogowa nie powinna być przez nas spożywana.

Nie jest może ona tak trująca jak glikol, jednak nie należy jej spożywać. Niedobory soli leczy się solą kuchenną, najlepiej sodowaną, a nie taką przemysłową solą. Warto zadbać o nasze zdrowie.