terminal fiskalny posnet

Co lepsze – kasa ERC czy POS?

Jak wiadomo co punkt usługowy, gastronomiczny czy sklep to inne wymagania. Jedne mają bardzo dużo klientów i potrzebne są do obsługi klientów rozbudowane urządzenia, inne natomiast niewielu i nie potrzebują jakiegoś bardzo rozbudowanego urządzenia.

Co ma więcej zalet? Kasy ERC a może jednak kasy POS?

terminal fiskalny posnetW niniejszym artykule mam zamiar zaprezentować państwu różnice pomiędzy tymi dwoma typami kas i dla kogo jaka będzie najodpowiedniejsza. Kasy fiskalne posnet i drukarki fiskalne posnet dzielimy na dwa rodzaje: kasy ERC czyli Electronic Cash Register oraz kast POS czyli Electric Point Of Sale (elektryczne punkty sprzedażowe). Kasy typu ERC jak na przykład posnet thermal hd, elzab d10 są urządzeniami mało rozbudowanymi przeznaczonymi do pracy w mniejszych punktach usługowych i gastronomicznych oraz w mniejszych sklepikach. Nie można ich rozbudowywać a jeśli już się uprzemy to może tego dokonać tylko dedykowany serwis – zrobienie czegokolwiek na własną rękę mogłoby skutkować defiskalizacją kasy czyli jej delegalizacją. W przypadku kas typu POS jak na przykład terminal fiskalny posnet nie ma tego problemu. Możemy je dowolnie rozbudowywać bez strachu o delegalizacje. Jeśli potrzebujemy więcej pamięci operacyjnej, większy dysk czy też nowocześniejszy i szybszy procesor to nic nie stoi na przeszkodzie by dokonać wymiany. Kasy POS posiadają jeszcze jedną ogromną zaletę – w przeciwieństwie do kas typu ERC świetnie nadają się nie tylko do sprzedaży ale także do zarządzania stanem magazynowym. Potrafią nam powiedzieć po wcześniejszym wprowadzeniu niezbędnych danych ile sztuk danego towaru pozostało jeszcze na magazynie i czy nie trzeba go domówić z hurtowni.

Jak widać kasy typu POS są świetnymi urządzeniami fiskalnymi i praca w hipermarketach bez ich użycia byłaby po prostu niemożliwa. Są one bardzo potrzebne i przydatne wszędzie tam gdzie jest duża sprzedaż i potrzeba korzystania z magazynu towarów.