Czy ośrodek nauki jazdy jest dochodowy?

W ostatnich latach zauważamy, że jeśli chcemy dobrze zarabiać musimy się jednak troszkę napracować. Pomysłów na biznes jest wiele, nie każdemu się udaje, nie wszyscy zarabiają kokosy na swoich biznesach, ale bywają też pozytywne sytuacje kiedy to biznes łączy się z pasją i można żyć na poziomie. Jeśli lubimy jazdę autem i lubimy uczyć innych możemy spróbować założyć szkołę nauki jazdy. Szkoła jazdy to wbrew pozorom nie tylko jeżdżenie po mieście z kursantami, to także duża odpowiedzialność za ludzi, których kiedyś będziemy mijać na ulicach.

Zysk czy strata – nauka jazdy Bemowo

nauka jazdyAby nauka jazdy bemowo stała się dobrym biznesem należy przede wszystkim zakupić przynajmniej jedno auto oraz zatrudnić instruktora lub też samemu zdać egzamin na instruktora. Opcja zdania egzaminu jest raczej tańszą opcją, choć sam egzamin to jednorazowy wydatek rzędu 3tyś zł., a zatrudnienie instruktora wynosi trochę więcej miesięcznie niż sam egzamin. Prawo jazdy to nie tylko jazda autem, to także przygotowanie teoretyczne, w tym celu należy kupić bądź wynająć odpowiedni lokal. Nasza szkoła jazdy nie może mieć powierzchni mniejszej niż 25 mkw. i musi być wyposażona w stoliki i krzesła.
Jeśli mamy zamiar jednorazowo szkolić więcej niż 20 osób, sala musi być większa o 1 mkw. dla każdej szkolonej osoby. Oczywiście sala musi być ogrzewana, a kursanci powinni mieć zapewniony dostęp do toalety. Każda szkoła musi być zaopatrzona w pomoce naukowe, rzutnik, komputer, książki, które będzie można wypożyczać za drobną opłatą kursantom. Ważne jest również znalezienie placu manewrowego, najlepiej niedaleko adresu szkoły. Jeśli już spełnimy wszystkie wymagane warunki możemy zarejestrować działalność za pomocą wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców na terenie starostwa, w którym będziemy działać.

Później należy odpowiednio przyciągnąć klientów, możemy zamówić ulotki w drukarni, możemy zamówić stronę internetową wraz z jej pozycjonowaniem. A najlepiej jeśli zrobimy na początek dobrą ofertę cenową i będziemy się starać aby nasi kursanci zdawali za pierwszym razem co podniesie rangę szkoły.