Czy terapia może uratować małżeństwo?

Związek małżeński zawsze jawi nam się jako coś idealnego. Kochamy naszą drugą połówkę, więc życie z nią rozpatrujemy tylko w kategorii dobrych chwil. Czasem jednak wszystko nie wygląda tak dobrze, jak sobie wymarzyliśmy.

Trudny krok ku terapii

terapia małżeńska poznańProblemy w małżeństwie zawsze są. Jeśli jednak pozwolimy im zdominować nasze życie, będzie tylko gorzej. Czasem kłopoty i nieporozumienia narastają przez lata, a my nie potrafimy niczego z tym zrobić. Liczymy, że samo się wszystko rozwiąże, lecz tak na pewno nie będzie. Decyzja o pójściu na terapię małżeńską nie jest łatwa. Zazwyczaj to kobiety wychodzą z inicjatywą. Mężowie wstydzą się opowiadać o swoich problemach, a często nawet nie chcą tego robić. Trudno jest ich przekonać, by nieco zmienili swoje nastawienie. Warto więc nie naciskać ich na nich, lecz próbować pokazać plusy takiej decyzji. Wielu mężów po czasie dostrzega potrzebę takiej pomocy i decydują się na zrobienie tego trudnego kroku. Taka terapia bardzo pomaga doceniać każdy dzień. W małżeństwie po latach przychodzi rutyna, która jest niesamowicie uciążliwa. Czasem sami nie potrafimy się z utartych schematów wydostać. Terapeuta z pewnością będzie starał się podkreślić plusy w danym związku. Być może skłoni takie osoby do podejmowania nowych wyzwań, jeżdżenia na wspólne wycieczki itp. Czasem proste rozwiązania są najlepsze. Dziś odbywa się terapia małżeńska Poznań. Jednak tak naprawdę w każdym mieście są takie gabinety terapeutyczne, ponieważ coraz więcej związków przechodzi kryzys.

Małżeństwo nigdy nie jest usłane różami. Nie powinniśmy tak do niego podchodzić, ponieważ nierealne wymagania zabijają uczucie. Gdy pojawią się problemy, nie zamartwiajmy się na zapas. Pójdźmy do terapeuty, a on na pewno znajdzie dla nas jakieś rozwiązanie.