Czy warto zdecydować się na izolację natryskową?

 

Dobra izolacja termiczna to nie tylko komfort i wygoda mieszkania, ale także znaczne oszczędności kosztów ocieplenia domu. Obecnie mamy trzy podstawowe materiały, które wykorzystuje się do wykonania izolacji. Są to wełna mineralna, styropian oraz pianka poliuretanowa, która ostatnimi czasy całkowicie zawojowała rynek budowlany, sprawdź dlaczego.

Izolacje natryskowe z pianki poliuretanowej i jej zalety

bezpieczne izolacje natryskowePianka poliuretanowa jest elastycznym, lekkim i uniwersalnym materiałem. Jest to mieszanina dwóch płynnych substancji – poliolu i utwardzacza izocyjanianu. Poddanie tych dwóch komponentów wysokiemu ciśnieniu, powoduje spienianie się materiału i natychmiastowe powiększanie jego objętości kilkukrotnie. Pianka rozprzestrzeniając się, wypełnia wszelkie szczeliny. Materiał w szybkim czasie ulega stwardnieniu tworząc szczelną powłokę. Pianka poliuretanowa jest łatwa w założeniu, w związku z czym fachowcy mogą wykonać izolację 1000 metrów kwadratowych powierzchni w ciągu jednego dnia. Ponad to zamkniętokomórkowa struktura pianki, nie pozwala na gromadzenie wody przez materiał, zapewniając izolację przeciwwilgociową, dodatkowo jest ona również odporna na działanie pleśni i grzybów. Ponadto trwałe i bezpieczne izolacje natryskowe stanowią także dobrą barierę akustyczną, gdyż pianka poliuretanowa dobrze pochłania dźwięki. Dodatkowo możliwe jest położenie izolacji natryskowej na praktycznie każdej powierzchni, dachu stromym i płaski, podłodze, stropach, ścianach, co nie zawsze jest możliwe w przypadku wełny czy styropianu.

Pianka poliuretanowa sprawdza się zarówno jako izolacja wewnętrzna i zewnętrzna. Szerokie możliwości zastosowania pianki sprawiają, że jest to materiał najbardziej godny uwagi, dla wszystkich którzy szukają szybkiego i skutecznego rozwiązania z zakresu izolacji termicznej domu.