Blat kuchenny kamienny

Czym się kierować wybierając kamień do wnętrza?

Profesjonaliści zajmujący się działaniami takimi jak usługi kamieniarskie warszawa dzisiaj przeżywają rozkwit, bowiem do łask powracają posadzki kamienne i inne elementy wystroju z użyciem kamienia.

Jaki wybrać kamień do wnętrza?

Blat kuchenny kamiennyJeszcze do niedawna niewielka ilość osób pozwalała sobie na taki materiał we wnętrzu z kilku względów. Przede wszystkim był on drogi w stosunku do naszych zarobków. Ponadto wydawało się nam, ze pasuje tylko do luksusowo urządzonych domów i daje wrażenie chłodu i braku przytulności. Przekonaliśmy się, że wcale tak nie jest i podłogi oraz blaty kamienne zaczęły coraz częściej pojawiać się w naszych domach. Trzeba przyznać, że granit czy łupek to idealny wybór na podłogę czy ścianę ze względu na swą trwałość i niezniszczalność. Poszczególne kamienie mogą się od siebie różnić pewnymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę przez zakupem. O jakich czynnikach mowa? Wszystkie spieki kwarcowe czy marmury są twarde, lecz nie zawsze tak twarde jak inne kamienie. Zanim więc zakupimy coś odpowiedniego do swojego wnętrza sprawdźmy jaką surowiec ma twardość, ścieralność, porowatość oraz nasiąkliwość. Na przykład ścieralność ma ogromne znaczenie, jeżeli wybieramy kamień na posadzkę. Nasiąkliwość to zdolność wchłaniania wody. Jest ważna przy wyborze kamienia do łazienki czy na blaty kuchenne. Porowatość decyduje zaś miedzy innymi o termoizolacji.

Nim kupimy kamień, zapytajmy sprzedawcę lub producenta o to, jaki surowiec poleca akurat do naszego wnętrza. W tym celu musimy powiedzieć, gdzie go chcemy mieć i jaką funkcję ma spełniać.