Dobry laptop na każdą kieszeń

Od dawna zastanawia mnie jedna kwestia. W chwili obecnej sektor elektroniki użytkowej rozwija się z roku na rok. Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach, wypuszczają coraz to nowsze – w ich opinii lepsze propozycje sprzętowe dla odbiorcy końcowego. 

Czy dobry laptop musi dużo kosztować?

laptopy poleasingoweKażdy producent kusi swojego klienta cyferkami – więcej pamięci, szybszy procesor, dodatkowe korzyści z posiadania sprzętu takiego a nie innego producenta. I tu rodzi się pytanie czy rzeczywiście nowy sprzęt elektroniczny jest wart swojej ceny. W chwili obecnej kupując średniej klasy laptop trzeba zapłacić około 2000 zł. Jest to kwota, za którą klient otrzyma sprzęt spełniający swoje podstawowe funkcje bez większych problemów. Kupując sprzęt za tą kwotę osoba fizyczna w większości przypadków otrzymuje 24-miesięczną gwarancję producenta, w przypadku firm jest to 12 miesięcy. Bardziej wymagający odbiorcy przeznaczą na sprzęt odpowiednio większy budżet. Cała zabawa zaczyna się po upływie gwarancji na sprzęt. Często zdarza się, że po upływie gwarancji sprzęt zaczyna się psuć. Do tego należy uwzględnić złożoność ówczesnej elektroniki. W obecnej sytuacji rynkowej jeśli coś się popsuje bardziej opłacalne jest zakupienie nowego sprzętu niż naprawa starego. A co jeśli za ułamek ceny przeciętnego laptopa można by kupić sprzęt, który 2-3 lata wcześniej kosztował kilkaset procent więcej? Taką opcją są laptopy poleasingowe. Kupując taki sprzęt można sporo zaoszczędzić. Takie laptopy sprzedają przeważnie firmy lub podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Do firm są kupowana jest elektronika ciesząca się dobrą opinią, wysoką bezawaryjnością o dobrych parametrach.

Sprzęt ten jest używany głównie do zastosowań biurowych więc nie jest nadmiernie wyeksploatowany.Dobrego laptopa można kupić za ułamek ceny nowego sprzętu z średniej półki. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to sprzęty renomowanych marek o wiarygodnej historii.