Dobrze zaprogramowane systemy parkingowe

 

Na większych parkingach potrzebny jest dobry system, który wskaże, ile miejsc jeszcze pozostało oraz gdzie kierować ludzi, którzy na parking przyjeżdżają. Takie systemy mogą być w pełni automatyczne. Pamiętajmy jednak o tym, że zamówić je trzeba u dobrego fachowca, który napisze oprogramowanie bez usterek, takich jak wszelkiego typu zacięcia się lub wskazywanie już zajętych przez kogoś miejsc.

Programowanie systemów parkingowych

System parkingowyFachowiec, który zajmie się programowaniem musi wziąć pod uwagę wiele zmiennych. System parkingowy to wbrew pozorom dość duże przedsięwzięcie dla informatyka, ponieważ musi on zrobić wszystko w taki sposób, by parking był bezkolizyjny. System parkingowy najczęściej działa na zasadzie bazy danych z miejscami, a także tym, czy są one w tej chwili wolne. Jednak do tego wszystkiego są systemy kamer kontrolujące, czy oprogramowanie się nie myli. Dzięki temu po zamówieniu miejsca parkingowego kierowca otrzymuje taki numer, który jest rzeczywiście wolny. Systemy powinny analizować również, w którym miejscu stoi już samochód, aby wskazywać takie miejsca, w których łatwo zaparkować i nie ma ryzyka kolizji. Dopiero gdy takie miejsca się skończą, system powinien wskazywać miejsca, obok których jest już zaparkowany inny samochód. To duża zaleta, zwłaszcza dla młodych kierowców, którzy mogą jeszcze nie mieć opanowanego płynnego parkowania.

Taki system musi być cały czas sprawny, aby nie dochodziło do kolizji na parkingu. Przed wprowadzeniem go do użytku najlepiej jest solidnie go przetestować. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy oprogramowanie ma jakieś wady ukryte. Jednak programiści często współpracują z testerami, którzy badają sposób działania danego oprogramowania oraz to, czy jest ono zupełnie bezawaryjne.