Dekoracje do wnętrz

Dodatki do domu

Kiedy budujesz wymarzony dom lub rozpoczynasz remont, do którego przymierzałeś się już od dłuższego czasu, musisz podjąć wiele decyzji, które wpłyną na użytkowanie domu.

Jakie dodatki do domu wybrać?

Dekoracje do wnętrzO ile urządzenie pokoi nie jest dużym problemem, o tyle łazienka jest już dość poważnym przedsięwzięciem. Jak ja wykończyć, aby była zarówno ładna, wygodna i funkcjonalna? Centralnym i najważniejszym elementem każdej łazienki jest wanna lub kabina prysznicowa z brodzikiem, a ich wybór i umiejscowienie stanowi o walorach użytkowych i wizualnych tego pomieszczenia. Szczególnie ważna jest funkcjonalność by służyła nam i naszym bliskim, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Świat staje na głowie kiedy na świat przychodzi dziecko, wiele rozwiązań w naszym mieszkaniu jest niefunkcjonalnych i należy je zmienić, a wszelkie dekoracje wnętrz i dodatki do wnętrz należy pochować bo mogą stanowić zagrożenie dla naszego buszującego po mieszkaniu bobasa. Podobnie artykuły dekoracyjne, zwłaszcza takie, które posiadają drobne elementy, które dziecko może połknąć. O bezpieczeństwo warto zadbać również w łazience montując na przykład uchwyty ułatwiające wchodzenie i wychodzenie z wanny jak również zagłówki. Brodziki z siedziskiem i kabiny prysznicowe z wygodnym wejściem są bardzo praktyczne dla rodzin z dziećmi. Trochę inne potrzeby odnośnie wystroju wnętrz maja osoby starsze i niepełnosprawne, które spotykają się z problemami w łazience spowodowanymi ograniczeniami ruchowymi. Na rynku są już dostępne dedykowane dla osób z problemami motorycznymi wanny i kabiny prysznicowe. Wyposażone są one w szereg udogodnień takich jak chromowane uchwyty, profilowane siedziska czy wygodne zagłówki. Zdecydowanie odradzam doprowadzenia do sytuacji gdy ozdoby świąteczne znajdują się w łazience . Stanowi to skrajne zagrożenie dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. W takiej sytuacji cały nasz trud z zapewnieniem bezpieczeństwa tym osobom może pójść na marne w jedną chwilę.

Warto wiedzieć, że dobrze zaprojektowana łazienka to nie tylko dobranie wanny i prysznica i modnych płytek w oparciu o wspomniane wyżej kryteria. Dla odpowiedniej ergonomii kluczowa jest jej wielkość i zagospodarowanie przestrzeni.