dom seniora

Dom seniora z Gdańska wyróżniony w prestiżowym plebiscycie

Od kilku lat regularnie w Polsce prowadzony jest plebiscyt mający na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej przyjaznych domów seniora. Każdego roku bierze w nim udział kilkadziesiąt placówek z całej Polski.

Dom seniora często jest nad morzem

dom senioraZgłaszać mogą się one same bądź tez zgłoszeń dokonywać mogą podopieczni lub ich rodziny. Nie inaczej było w tym roku, w plebiscycie wystartowało pięćdziesiąt domów opieki w tym aż siedem domów opieki znad morza. Plebiscyt ten składa się z kilku części które mają na celu stopniową eliminację poszczególnych domów seniora aż do wyłonienia zwycięzcy. Komisja konkursowa sprawdza kilka najważniejszych rzeczy, którymi powinien cechować się najlepszy dom opieki w Polsce. Brane pod uwagę są warunki mieszkaniowe oraz sanitarne zapewnione podopiecznym, organizacja czasu wolnego osób starszych oraz wiele innych czynników. Ponadto o opinię są proszeni także podopieczni i ich rodziny. To właśnie oni są osobami, które mają w plebiscycie najwięcej do powiedzenia. Każda ich uwaga czy sugestia jest brana pod uwagę. Po około dwóch miesiącach trwania plebiscytu wyłaniany jest zwycięzca. Główną nagrodą w konkursie jest trzydzieści tysięcy złotych, wybierane jest także drugie i trzecie miejsce (dostają adekwatnie dwadzieścia i dziesięć tysięcy złotych). Poza oczywiście nagroda pieniężną zwycięstwo czy wyróżnienie w konkursie to wielki prestiż i wyróżnienia. W tym roku zwyciężył dom seniora znad morza– jego właścicielom oraz podopiecznym szczerze gratulujemy.

Jak podkreśliło jury zwycięski dom nie tylko jest piękny i dostosowany do potrzeb osób starszych ale także opieka w nim zagwarantowana jest na najwyższym poziomie.