projekt domu

Dom w Białymstoku

Białystok to dobre miejsce do budowy domu – opowiada Kamil, właściciel niedużej firmy. – Ale o tyle rzeczy trzeba zadbać, pozałatwiać tyle formalności, że czasem myśli się tylko o tym, kiedy to się skończy.

Marzysz o własnym domu? Wybierz gotowe projekty domów jednorodzinnych w Białymstoku

projekt domuChcieliśmy z żoną obejrzeć gotowe projekty domów jednorodzinnych, żeby zaoszczędzić czasu na tworzeniu własnego, ale znajomy nam to odradził mówiąc, że będziemy potem żałowali domu takiego jak wszystkie w okolicy. Uznaliśmy, że spróbujemy wymyślić coś własnego. Architekt, którego wybraliśmy był strzałem w dziesiątkę. Kompetentny, kreatywny. Najpierw pokazał nam swoje dotychczasowe projekty domów jednorodzinnych białystok, żebyśmy mogli ocenić, czy nam to odpowiada. Przesiedzieliśmy cały dzień próbując ustalić czego właściwie potrzebujemy. Mi zależało na garażu i warsztacie, w którym będę mógł podłubać coś po pracy, a żona marzyła o dużym salonie i ogrodzie z oczkiem wodnym. Pan Maciej spisał to wszystko, dopytywał o szczegóły, nasze plany na dzieci, jak często zapraszamy gości i na bieżąco robił szkice. Miesiąc później mieliśmy już w pełni gotowy plan, nawet lepszy niż to, co zakładaliśmy i można było zacząć szukać ekipy budowlanej. Wybraliśmy tę polecaną przez znajomych i zanim jeszcze budowa ruszyła, znowu siedzieliśmy w biurze projektowym. Tym razem było to architekt wnętrz, który pomagał w zaplanowaniu każdego pokoju po kolei, sugerował rozwiązania do kuchni i łazienek i opowiadał, co jest aktualnie modne. Zdecydowaliśmy się na bardziej klasyczny wystrój, taki, który zawsze będzie wyglądał dobrze. Dużo drewna, stonowane kolory. Wszystko tak dobrane, żeby charakter wnętrza można było zmienić samymi dodatkami. Jakieś poduszki, zasłony, drobiazgi, żona była zachwycona, że tak łatwo jej będzie odświeżyć wnętrze, kiedy coś się jej znudzi.

Fachowcy już kończą pracę, za tydzień się wprowadzamy. Od chwili kiedy zaczęliśmy poważnie myśleć o swoim domu minęły prawie dwa lata, ale warto było czekać.