elektrownie słoneczne

Elektrownie słoneczne i inwestycja w fotowoltaikę

Pozyskiwanie energii z promieni słonczych od zawsze budziło u mnie swego rodzaju ślepą fascynacje. Uważałem bowiem, ze to właśnie jest przyszłość naszej cywilizacji i powinniśmy inwestować w rozwój tej technologi.

Elektrownie słoneczne to dziś częsty widok

elektrownie słoneczneNic dziwnego więc, że kiedy planowałem budowę własnego domu to od razu udałem się do specjalisty z tej dziedziny na konsultacje. Chciałem bowiem zaczerpnąć wszystkich niezbędnych mi informacji, aby później nie żałować swojej decyzji. Nie wiedziałem na przykład czy baterie słoneczne mam kupić w Bydgoszczy czy w jakimś innym mieście. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że i tak będę musiał ponieść wieli koszt, jednak nie chciałem przepłacać. Najważniejsze jednak było dla mnie to, żeby dobrać odpowiednie instalacje fotowoltaiczne do moich potrzeb. Nie wyobrażałem sobie bowiem sytuacji, w której w moim gospodarstwie domowym zabrakłoby prądu. Zdecydowanie wolałem zapłacić więcej niż później się męczyć przez trzydzieści lat z brakami energii elektrycznej. Zdziwiłem się jednak jak bardzo fotowoltaika w ostatnich latach się rozwinęła. Elektrownie słoneczne to bardzo częsty widok. W dzisiejszych czasach można już bowiem nakleić sobie baterie słoneczne na samochód i z nich czerpać energie elektryczną. Oczywiście same instalacje również znacząco staniały. Kiedyś bowiem nie mógłbym sobie na nie pozwolić z taką łatwością. Szczególnie, że planowałem również zainwestować w powietrzne pompy ciepła. Na ich geotermalną odmianę nie było już mnie bowiem stać, więc to mi musiało wystarczyć. Jednak ekspert zapewnił mnie, że w połączeniu z panelami słonecznymi, bez problemu mi ona wystarczy.

Mój dom bowiem nie miał aż tak wielkiej powierzchni więc nie potrzebowałem aż tak mocnego systemu grzewczego. Finalnie byłem bardzo zadowolony z tych wszystkich inwestycji, teraz tylko czekać aż się w końcu zwrócą.