Elewacje z płyt HPL

 

Każdy kto decyduje się na wybudowanie domu w końcu stanie przed momentem gdy trzeba będzie ozdobić zewnętrzną elewację. W takich sytuacjach większość osób po prostu decyduje się na stworzenie warstwy ociepleniowej przy użyciu styropianu pokrytego ozdobnym tynkiem cienkowarstwowym. Na dzień dzisiejszy coraz częściej słyszy się o montowaniu na elewacjach płyt HPL.

Nowoczesne materiały do budowania elewacji

montaż płyt elewacyjnych hplJakiś czas temu dość głośno zrobiło się wokół tworzenia ozdobnych elewacji na budynkach. W tym celu stosuje się najróżniejsze rodzaje materiałów. Mnóstwo osób interesuje się kwestią jaką jest montaż płyt elewacyjnych HPL. Płyty te w początkowym założeniu miały być używane jedynie do użytku wewnętrznego. Jak się jednak okazało świetnie sprawdzają się one również na zewnątrz. Materiał z jakiego wykonane są takie płyty jest bardzo odporny na wpływ warunków atmosferycznych. Stosowanie płyt HPL sprawi, że nasza elewacja nabierze nowoczesnego i stylowego wyglądu. To co wyróżnia elewacje wentylowane to to, że nie powstają w nich kanaliki termiczne. To właśnie one często są główną przyczyną powstawania wilgoci w domach. Stosując elewacje wentylowane możemy mieć pewność, że nasza ściana będzie efektywnie „oddychać” co sprawi, że nie będzie dochodziło do kondensacji pary wodnej na jej powierzchni. Wspomniane wcześniej płyty elewacyjne HPL świetnie sprawdzą się na niemal każdym rodzaju budynków.

Na dzień dzisiejszy płyty elewacyjne HPL montowane są zarówno na budynkach murowanych jak i na drewnianych. Ich montażem zajmuje się już bardzo wiele firm funkcjonujących w naszym kraju. Firmy te często ogłaszają się w Internecie gdzie na ich stronach internetowych często znaleźć możemy również cennik dotyczący usług związanych z montażem owych płyt.