Filmy to niezła rozrywka

 

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby kina. Filmy to rozrywka dla wszystkich. Oczywiście wszystko zależy jakie wybierzemy produkcje, jakie gatunki filmowe lubimy, to wszystko to są kwestie indywidualne, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie, dla każdego znajdzie się taki gatunek, który on polubi. Kino jest uniwersalne, a zarazem różne, jak my wszyscy, dlatego tak je kochamy.

Produkcja to nie taka łatwa sprawa

produkcja filmowaChodzimy do kina,m oglądamy w telewizji różne produkcje, zachwycamy się jednymi, inne krytykujemy, ale czy kiedykolwiek zastanowiliśmy się nad tym jak produkcje powstają? Jak tworzone są te lubiane przez nas filmy? No w końcu przecież ich proces to nie jest zwykła bułka z masłem, a prawdziwa ciężka praca wielu, wielu ludzi. Może nie wiemy, ale produkcja filmowa to z jednej strony wspaniała branża, bardzo artystyczna, ale z innej strony również bardzo wymagająca. Wymaga ona od ludzi cierpliwości, ciągłego dążenia do celu, poprawiania błędów i znoszenia ze spokojem słów krytyki, ale co najgorsze, to jest branża dwóch wymiarów, sukcesu, lub porażki. Nie można stworzyć dzieła, które jest nijakie, praktycznie każda produkcja budzi emocje, pozytywne, bądź negatywne i czasami trzeba się przygotować na najgorsze. Niestety, ale klęska to jest codzienność w tej specjalności, w tej branży.

Przede wszystkim trzeba dobrze czuć to, ten klimat wytwórni, klimat tworzenia filmów, trzeba być prawdziwym artystą, żeby zrozumieć na czym polega tworzenie filmy. Nie każdy z nas artysta się urodził i nie każdy z nas zrozumie te wszystkie niuanse, nie każdy to poczuje i może to i dobrze, bo wszyscy nie możemy być tacy sami. Jedyne, co bardzo się liczy, to nasza opinia, jako widza, może i nie profesjonalna, ale jednak najważniejsza.

Więcej o tym jak powstają filmy znaleźć można na: https://m8house.com/