Folie rolnicze do belarek

 

Bela nie jest beli równa, każda może być inny, jedna może się udać, inna nie, a szkoda, bo gdyby tak wszystkie były udane i okazały się naprawdę należy wykonane, to wówczas rolnik miałby większe zyski, więcej pokarmu dla swoich kopytnych podopiecznych. Jak w takim razie uzyskać najlepsze możliwe rezultaty, jeżeli chodzi o bele, jak sprawić, aby mieć największe zyski i jak najmniejsze straty? Jak się odpowiednio przygotować do belowania?

Wybierajmy tylko sprawdzone folie

rolnicza folia do balotówPrawda jest taka, że bela może wyjść różna. Idealna bela to taka, gdzie siano jest dobrze zbite, z odpowiednią gęstością i siła, bela jest równa, w odpowiednim kształcie. Nie może być ona za bardzo spłaszczona z jednej strony, ani też nie może być zbyt wypukła. Ogólnie powinna być idealna, a folia? Folia to już zupełnie odmienna kwestia, bo ta z kolei powinna być trwała, bardzo trwała, ale również niezwykle elastyczna, aby poprzez swoje naciągnięcie maksymalne mogła ścisnąć wysuszone siano z określoną precyzja i mocą. Pamiętajmy, że rolnicza folia do balotów to musi być mocna folia, najwyższej jakości, bo tylko wtedy, kiedy możemy zaufać jej jakości będziemy pewni, że nasze siano w spokoju przetrwa zimę, okresy wilgotne, deszcze, śniegi i mrozy, a z zawartością beli wszystko będzie w porządku. Folia to jest jednak podstawa dobrze wykonanej beli, dlatego musimy kupować ją z głowa i odpowiedzialnie.

Pamiętajmy, że nasze odpowiednie wybory teraz mogą zaprocentować w przyszłości, a jeżeli chodzi o bele, to lepiej byłoby nie stracić ich i ich zawartości, bo jeżeli okazałoby się, że siano zamokło, albo, że bela nie nadaje się do podania zwierzętom, to gdy musielibyśmy kupić gotowe bele od innego rolnika, to z pewnością odczulibyśmy to finansowo i to niestety bardzo.