meble drewniane

Gabinet w stylu kolonialnym

Jeżeli w planach, jakie snujemy na temat wymarzonego domu, znajduje się gabinet to warto sprawdzić czy meble z drewna w stylu kolonialnym nie są odzwierciedleniem tego, co sobie wyobrażaliśmy. Egzotyczne materiały doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, o ile pozwalamy im działać na pierwszym planie.

meble drewnianeDrewno takie jak palisander, mahoń, tek czy heban nie lubi konkurencji w postaci europejskiego dębu czy sosny. Styl kolonialny oznacza prostotę formy, ale i solidność wykonania. Meble z drewna są wytrzymałe na uszkodzenia, nie niszczeją pod wpływem czyszczenia czy upływającego czasu, a ich żywot można dodatkowo przedłużyć odpowiednio je pielęgnując czy też impregnując. Gabinet utrzymany w takiej stylistyce pokazuje klasę i wyczucie swojego właściciela. Ława drewniana może być doskonałą alternatywą dla stolika do kawy, a solidnie wykonane biurko pozwoli na skuteczną i systematyczną pracę. Największą siłą stylu kolonialnego jest właśnie wymowność dzięki oszczędności form. Meble z drewna utrzymane w tym stylu nie czarują designem, lecz doskonałą jakością. Gabinet musi być wyposażony w regały, które czy przeszklone czy nie, mają jedną, określoną funkcję do pełnienia. Asceza stylu w przypadku mebli z pewnością działa na ich korzyść. Do pełnego wyposażenia brakuje jeszcze barku na alkohole i wykończenia przestrzeni dodatkami. Tu styl kolonialny lekko się zmienia – ława drewniana otrzymuje do towarzystwa bogato zdobioną misę ceramiczną, na regale swoje miejsce znajduje rzeźba z kości słoniowej, a na biurko stawia się lampę z kloszem wykonanym z kawałków szkła.

Taki zabieg nie tylko odczarowuje ascetyczne pomieszczenia, które są celem minimalistów, ale i czyni je zupełnie wyjątkowymi dzięki takiej eklektycznej kombinacji. Jeżeli chcemy osiągnąć ten styl w gabinecie to powinniśmy skierować się do takiego miejsca jak sklep kolonialny.