Gabionowe doniczki – jak je wykorzystać?

 

Nowoczesność wprowadziła wiele zmian w trendach we wszelkiego rodzaju dziedzinach życia. Inaczej być nie mogło w ogrodnictwie. Tutaj również fala nowoczesności odcisnęła swoje piętno. I nie mam tutaj na myśli świetlistych doniczek ledowych, czy też girlandy zdobiącej nasze tuje. Mam na myśli coś dużo prostszego, a zarazem efektownego i cieszącego się ogromnym zainteresowaniem.

O doniczkach gabionowych słów kilka

doniczki gabionowePowrót do natury w kwestii stylu życia pozwolił odczuć swoją obecność także w ogrodnictwie. Najnowsze trendy nie opierają się już na technologii, a wykorzystują naturę, aby uzyskać intrygujący efekt. Tak też stało się w przypadku doniczek. Obecnie najnowszym trendem są doniczki gabionowe. Są to metalowe kosze o dość szerokim rozstawie prętów. Kosze te mają najróżniejsze kształty i rozmiary. Wypełniać można je najróżniejszym materiałem, ale najczęściej wykorzystywanym są ozdobne kamienie i małe kamyki. Wypełnione kamykami lub innym materiałem kosze tworzą w efekcie końcowym ciekawe konstrukcje, a mianowicie owe doniczki gabionowe. Są one idealne dla sukulentów, kaktusów oraz ogromnej agawy, a także wielu innych rodzajów roślin. Ze względu na ich dowolny kształt oraz rozmiar możemy je dopasować do każdego ogrodu. Ich niewątpliwą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne. Doniczki gabionowe nie niszczą się pod wpływem wilgoci, wiatru i promieniowania słonecznego tak szybko, jak standardowe, znane nam wszystkim doniczki tradycyjne.

Popularność doniczek gabionowych osiąga spektakularnie wysoki poziom. Stały się one towarem pożądanym i bardzo często poszukiwanym przez posiadaczy ogrodów. Nic dziwnego-wspomniane zalety sprawiają, że bardzo wiele osób interesuje się tego typu produktami, a producenci odpowiadają na potrzeby swoich klientów i tworzą coraz ciekawsze propozycje.