Wypożyczalnia namiotów

Gdzie zorganizować ślub

Zbliża się wasz wielki dzień? Chcesz mieć niezapomniane przeżycia? Standardowy ślub w kościele nie podoba Ci się? Czas zrobić coś nowego, coś co będzie niezapomniane dla was a także dla gości. Zorganizuj ślub w plenerze. Czy to możliwe?

Organizacja ślubu – gdzie warto?

Wypożyczalnia namiotówTak jest to tradycja, która przywędrowała do nas z USA aż na Śląsk. Oczywiście jest to Polska więc nie odbędzie się bez biurokracji. Oprócz standardowych formalności związanych ze ślubem takich jak dokumenty potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego dochodzą jeszcze inne. Mianowicie najważniejszym jest uzyskanie biskupa na zawarcie związku małżeńskiego poza kościołem. Prawo kanoniczne bowiem zabrania udzielania ślubu w miejscach nieuświęconych. Na decyzje w tej sprawie możemy czekać aż rok i musimy liczyć się z odmową ponieważ pomimo „wyjątkowych okoliczności”, o których mowa w prawie klerycy nieczęsto patrzą nieprzychylnie na naszą prośbę. Zawsze gdy nie uzyskamy zgody możemy zrekompensować sobie to weselem w plenerze. W związku z tym będzie nam potrzebna wynajem namiotów, która oprócz namiotu zapewni na tez wyposażenie namiotu w stoły krzesła i inne elementy potrzebne do wesela (np. popielniczki) jak również pomoże nam udekorować namiot. Wachlarz ofert jest naprawdę duży, bo można mieć namiot z ogrzewaniem a nawet światłem. Ważne oczywiście jest też nagłośnienie i muzyka, a jak muzyka to parkiet na którym będą tańczyć goście. Pozostało nam już tylko jedno – jedzenie. Jest ono bardzo ważne na ślubie, a załatwić je musimy sami. Taki ślub najlepiej zorganizować w ogrodzie lub jakimś średniowiecznym dworku.

Jest możliwość zorganizowania wesela w zamku. Jak widać możliwości jest bardzo wiele. Obecne czasy dają nam szerokie pole manewru i raczej odchodzi się od tradycyjnego ślubu w kościele. Jeśli chcesz mieć wyjątkowy ślub to polecam właśnie taki rodzaj ślubu.