grafika na szkle

Grafika na szkle do biura

Projektowanie wystroju wnętrza domu i wystroju biura znacząco się od siebie różni. Jeśli pomyślimy o jakimkolwiek biurze to widzimy stonowane kolory, szarości, biele, czernie, granaty, marmurowe blaty i podłogi, czasem też płytki ceramiczne, błyszczące lady, proste krzesła z drewna lub rzędy plastikowych krzesełek w poczekalniach i korytarzach, zimne światło jarzeniówek, grafika na szkle nad wejściem. 

Grafika na szkle jest modna.

grafika na szkleNie jest to miejsce w którym chcielibyśmy przebywać dłużej niż to konieczne. Co innego w naszym domu. Jest to miejsce przytulne i ciepłe. Kolory są jasne i przyjemne, kremowe, pastelowe, także intensywne, na podłodze mamy panele, meble są miękkie i wygodne, aż chce się na nich siedzieć, a klasyczne lampy wiszące dają nam ciepłe światło. Mamy też ozdoby, takie jak grafika na szkle, ceramiczne misy na owoce, metalowe świeczniki, czy kryształowe wazony. W biurach dekoracji się nie spotyka, co najwyżej małą choineczkę na biurku kiedy zbliżają się święte Bożego Narodzenia albo małą palemkę na Wielkanoc. Jeśli w biurze pojawia się szkło to tylko jako duże zabudowy szklane oddzielające pomieszczenia lub boksy. Jest to niewykorzystanie potencjału materiału. Zabudowy szklane są przydatne, ale nie wyczerpują możliwości wykorzystania szkła w biurze. Wspomniana grafika na szkle będzie eleganckim zastępstwem tradycyjnych fotografii. Wybranie neutralnego zdjęcia np. krajobraz górski, wschód słońca nad jeziorem, czy zabytek regionalny będzie dobrze wyglądać i cieszyć oko.

Grafika na szkle może mieć nawet rozmiar dużego obrazu, więc zajmie przestrzeń na ścianie, a fakt, iż jej powierzchnia jest błyszcząca sprawi, że grafika na szkle będzie zawsze dobrze wyglądać, szczególnie w pasującym oświetleniu. Trzeba pamiętać tylko o jej czyszczeniu, bo na szkle zawsze widać wszystkie zabrudzenia, ale środek do mycia zabudowy szklane sprawdzi się dobrze.