Gry planszowe sklep

Gry planszowe ze sklepu w przedszkolach

To niestety przerażające ale jak pokazują badania, duża część dzieci dopiero w przedszkolu albo podstawówce dowiaduje się, że istnieją inne zabawki niż tablet czy komputer oraz, że można się bawić w więcej niż jedną osobę.

Gry planszowe ze sklep rozwijają dzieci

Gry planszowe sklepWychowawcy oraz pedagodzy i psychologowie szkolni alarmują. Jak twierdzą, dzieci w ogóle z domu nie wynoszą umiejętności zabawy w grupie czy współzawodnictwa. ,,Mamy mnóstwo przypadków dzieci, które siadają z zabawką w kącie i bawią się samemu. Chłopcy nie umieją się bawić nawet w wyścigi – każde z nich jeździ swoją trasą – współzawodnictwo to coś co powinno zostać wyniesione z domu ale jak dziecko ma się tego nauczyć skoro cały dzień siedzi samo przed tabletem?’ – pyta jeden z pedagogów szkolnych w szkole podstawowej. ,,Rodzice nie zabierają dzieci do sklepów z grami planszowymi, nie rozwiązuje z nim łamigłówek, nie uczą gry w szachy czy gry karciane. Po prostu dają dziecku tablet i mają spokój, nie myśląc nawet o tym jakie ta wygoda może mieć konsekwencje. Gry planszowe sklep wpływają na rozwój dziecka. Wyrastają z tego dorośli, którzy o pracy w grupie słyszały jedynie na wykładach a nigdy nawet nie miały okazji spróbować. Jeżeli tak dalej pójdzie społeczeństwo naprawdę nie będzie umiało współpracować ani nawet rozmawiać w sposób inny niż e-mail czy SMS.” Podsumowując, to szkoła i przedszkole stoją na straży nabywanych przez dziecko umiejętności społecznych, mimo iż powinni pracować nad tym także rodzice.

Drodzy rodzice, wasza prowizoryczna wygoda oraz najnowocześniejsza technologia jaką dajecie swoim dzieciom może być dla nich wręcz szkodliwa. Lepiej zrozumieć to teraz niż za kilka lat, kiedy na taka edukację będzie już za późno.