Jak wyposażyć salon kosmetyczny

Zakładając swój pierwszy salon kosmetyczny, zastanawiamy się jak go odpowiednio wyposażyć. Wszystko zależy od tego jakie zabiegi będziemy wykonywać. To bardzo ważne, dlatego na samym początku należy zdecydować na jakich zabiegach się skupić. Następnie będzie można wybrać odpowiednie wyposażenie.

Co kupić zakładając salon kosmetyczny?

wyposażenie salonu kosmetycznegoJeśli w swoim salonie będziemy świadczyć usługi pedicure czy manicure, niezbędne będzie biurko oraz dwa krzesła. Oprócz tego należy zakupić też lampę UV, lakiery i różne przybory. potrzebna będzie zwykła lampka i pochłaniacz pyłu. Ważne, aby krzesła były wygodne, ponieważ zabieg manicure jest dość czasochłonny. Warto więc zadbać o plecy naszych klientek i zakupić wygodny fotel. Jeśli w naszym salonie będziemy świadczyć usługi fryzjerskie to na pewno będziemy potrzebować lustra, wygodne fotele, jak w przypadku manicure, suszarki, szczotki, biurka do przechowywania wszystkich niezbędnych narzędzi oraz stanowisko do mycia włosów. Natomiast, jeśli w salonie będziemy wykonywać makijaż i inne zabiegi upiększające, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie łóżko, które będzie można regulować. Najlepiej przeznaczyć na nie osobny pokój, żeby klientki mogły czuć się swobodnie. Oprócz tego potrzebne będą różne narzędzia do wykonywania rożnych zabiegów, na przykład urządzenie do mikrodermabrazji. Jak się okazuje wyposażenie salonu kosmetycznego wcale nie jest takie łatwe.

Co raz częściej w salonach kosmetycznych można skorzystać z solarium. To bardzo dobry pomysł. Lecz jeśli chcemy postawić łóżko do opalania potrzebujemy więcej miejsca. Jeśli więc mamy do dyspozycji dużo miejsca, spokojnie można wyposażyć się we wszystkie wymienione powyżej rzeczy. Pamiętajmy jednak, że niektóre urządzenia sporo kosztują.