Jak zaoszczędzić czyli montaż instalacji LPG

 

Instalacje LPG już od kilkunastu lat stały się w naszym kraju bardzo popularne, ponieważ są znacznie tańszą alternatywą dla benzyny. Instalacja tak jak i silniki, które zasilają stają się coraz bardziej skomplikowane, dlatego przy ich montażu najlepiej poradzić się fachowca jaki typ instalacji najlepiej będzie pasował do naszego auta.

Montaż instalacji LPG sposobem na oszczędzanie

montaż instalacji lpg RzeszówGłównym czynnikiem jakim kierują się właściciele pojazdów na benzynę montując instalację LPG są czynniki ekonomiczne gdyż koszty montażu instalacji bardzo szybko się zwracają nawet kiedy wybierzemy droższą wersję, ponieważ cena gazu jest o ponad połowę niższa niż cena benzyny. Również samo stosowanie mieszanki gazowej ma wiele zalet. Po pierwsze zapewnia nam cichą i równomierną pracę silnika, po drugie odpowiednią dynamikę a po trzecie ogranicza emisję szkodliwych dla środowiska spalin. Należy jednak pamiętać, że dobór odpowiednich komponentów jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania instalacji. Na wybór rodzaju instalacji oraz cenę montażu ma wpływ kilka czynników, między innymi model auta, budowa jego silnika i parametry techniczne. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż instalacji lpg Rzeszów powinniśmy poradzić się doświadczonego specjalisty jaki rodzaj instalacji będzie najbardziej odpowiedni dla naszego samochodu. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi będzie on wiedział co należy sprawdzić, aby dobrać instalację. Kontrola zaczyna się od podpięcia samochodu do komputera i sprawdzenia lub wykasowania błędów sterownika jeśli takie się pojawiły. Następnie sprawdza on stan poszczególnych elementów silnika oraz poprawność pracy silnika na benzynie. Jeśli wszystko jest ok to możemy montować instalację.

W przypadku montażu instalacji gazowej nie tylko ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju, ale równiez poprowadzenie przewodów, właściwe umiejscowienie reduktora oraz kalibracja instalacji z układem sterującym silnika.