Jakie panele ogrzewające wybrać?

Rosnące ceny prądu, a co za tym idzie ogrzewania, zmuszają do poszukiwania tańszych oraz bardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Tanie, efektywne i zdrowe ogrzewanie za pomocą podczerwieni, to absolutna nowość.

Czym jest panel grzewczy?

panele grzewczeEnergooszczędność i ekologia to właśnie to, czego poszukuje większość klientów, poszukujących alternatywnych źródeł ogrzewania. Energia elektryczna, zamieniona w falową energię cieplną, sprawi, że nasze rachunki za prąd, już nigdy nie będą tak wysokie jak dotychczas. Kupując panele grzewcze dajemy sobie źródło ciepła, które jest emitowane falami. Panele działają w sposób bardzo podobny do Słońca, tylko w tym przypadku, źródłem ciepła są fale emitowane wprost z naszej podłogi. Dociera ono do nas bez ogrzewania powietrza, powodując zupełnie inny rodzaj odczuwanego ciepła. Komfort termiczny, jaki odczuwamy, jest uzyskiwany przy znacznie niższych temperaturach, niż w przypadku standardowego ogrzewania konwekcyjnego. Sam ten fakt, pozwala zmniejszyć rachunki za prąd o ponad dziesięć procent. Panele grzewcze, dzięki obniżeniu temperatury grzewczej, powodują również podniesienie wilgotności powietrza, co ma bardzo korzystny wpływ na nasze błony śluzowe, nie powodując dyskomfortu, powstającego przy ich wysychaniu. Dzięki tej metodzie redukowane jest też wzbijanie się cząsteczek kurzu i szkodliwych alergenów. Dzięki czemu, w pomieszczeniu powstaje korzystny dla zdrowia mikroklimat. Ma to szczególne znaczenie dla alergików i osób uczulonych na kurz.

Panele grzewcze to nowatorskie rozwiązanie, łączące w sobie najnowszą technologię z prostotą zastosowanej metody. Ta metoda ogrzewania pomieszczeń staje się coraz bardziej popularna. Co prawda łączy się ono z małą inwestycja, ale zwraca się ona już po około dwóch sezonach grzewczych.