Jakie są metody osuszania nieinwazyjnego?

 

Zdarza się, że kiedy kupujemy dom latem lub zimą jest on w dobrym stanie. Jednak problemy pojawiają się jesienią i wiosną kiedy to stan wód gruntowych się podnosi. Wtedy na ścianach budynku pojawia się pleśń. Warto wtedy wynająć firmę, która zajmie się ich osuszeniem.

Metody skutecznego osuszania nieinwazyjnego

Nagrzewanieskuteczne osuszanie budynków w Warszawie to sposób osuszania, który przeprowadza się za pomocą nagrzewnic umieszczanych w zawilgoconych pomieszczeniach. W ten sposób ogrzewają one powietrze do temperatury kilkudziesięciu stopni a to powoduje intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych murów. Jednak ta metoda nie zawsze jest skuteczna, ponieważ wilgoć znajdująca się na wierzchniej warstwie przegrody spychana jest podczas ogrzewania w głąb muru. Po wyłączeniu urządzeń okazuje się, że pewna jej część wraca na powierzchnię. Do osuszania gorącym powietrzem wykorzystuje się nagrzewnice, które wydmuchują powietrze o wysokiej temperaturze. Istotną kwestią jest także odpowiednia wentylacja pomieszczeń, ponieważ jeśli warunek ten nie zostanie spełniony jak już wcześniej wspomniałam metoda ta nie będzie skuteczna. Bez zapewnienia szybkiego odprowadzania wilgoci dochodzi do cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu i oddawaniu wilgoci suchym fragmentom ścian. Kolejną metodą jest absorpcja, która polega na odebraniu wody z zawilgoconych materiałów przez otaczające je suche powietrze, dzięki specjalnym urządzeniom. Wiele firm oferuje skuteczne osuszanie budynków w Warszawie. Powinniśmy jednak wybrać takie przedsiębiorstwo, które ma doświadczenie.

Jak widać osuszanie budynków nie jest łatwe, potrzeba czasu żeby porządnie wysuszyć zawilgocone ściany. Jeżeli tego nie zrobimy wilgoć będzie powracać a my będziemy częściej chorować. Powinniśmy najpierw osuszyć budynek a dopiero potem zabrać się za jego remont.