Jakie są rodzaje rolet?

Zadaniem rolet wewnętrznych jest powstrzymywanie promieni słonecznych, dzięki temu w naszych wnętrzach jest ciemniej oraz chłodniej. To doskonała alternatywa dla zasłon. Dzięki nim pomieszczenia nabierają stylu. Warto rozpatrzeć to rozwiązanie już na etapie projektowania wnętrza.

Rodzaje oraz materiały, z których są wykonane rolety

Rrolety szczecinolety pełnią funkcje, które kiedyś były przypisane zasłonom. Najczęściej możemy spotkać rolety zwijane, które nakręca się na specjalną rolkę za pośrednictwem silniczka elektrycznego lub ręcznie. Kolejnym najczęściej spotykanym rodzajem są rolety wolnowiszące, które utrzymują się jedynie na rolce zamontowanej na ścianie nad oknem. Rolety ekranowe są bardzo funkcjonalne. Mogą być one stosowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń, zarówno w pokojach jak i w gabinetach, biurach czy szpitalach. Rzymskie nawijane są na rolkę, ale za pomocą prostego mechanizmu składają się falami po pociągnięciu za sznurek. Przeznaczone są głównie do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Austriackie przypominają trochę tradycyjne zasłony, jednak za pomocą sznurków mogą zostać podniesione jak kurtyna w teatrze. Rolety dzień-noc to zupełnie nowa forma rolet. Są to podwójne rolety szczecin wykonane z pasów materiału, między którymi pozostawiono przerwy. Regulacja pozwala bowiem na uzyskanie podobnego efektu jak w przypadku żaluzji. Z jakich materiałów mogą być one wykonane? Najprostszy podział materiałów z jakich mogą być wykonane to tekstylne, papierowe, bambusowe i trzcinowe oraz z folii refleksyjnej.

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów i kolorów, dlatego na pewny każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wiele osób kupuje również rolety zewnętrzne, przeważnie antywłamaniowe, które mają chronić mieszkańców przed kradzieżami.