Jemy obiad w Karpaczu

 

Bardzo lubię wyjeżdżać w góry, nie tylko w ramach dłuższych wakacji, ale też jako weekendowy wypad. Mam dwa ulubione miejsca, jednym z nich jest Zakopane, natomiast drugim Karpacz. Ta ostatnia miejscowość jest jednym z najbardziej popularnych polskich kurortów. Zawsze wykupowałam tam noclegi z pełnym wyżywieniem, ale teraz postanowiłam zrobić inaczej.

Warto jeść w górskich restauracjach

restauracja karpaczKiedy byłam mała moi rodzice zabierali mnie na wakacje nad jezioro lub nad morze. Góry odkryłam stosunkowo niedawno i od razu się zakochałam. Staram się teraz przynajmniej raz w roku odwiedzić Zakopane albo Karpacz. Są to moje dwa ulubione miejsca, według mnie najbardziej malownicze i przyjemne jak chodzi o góry. Do tej pory wynajmowałam noclegi z pełnym wyżywieniem, żeby móc poświęcić więcej czasu na górskie spacery. Jednak podczas ostatniego wyjazdu do Karpacza postanowiłam to zmienić i doświadczyć czegoś nowego. Żeby znaleźć jakieś ciekawe miejsca, w których mogłabym zjeść, wpisałam w przeglądarkę frazę restauracja karpacz i wyskoczyło mi kilka wysoko ocenianych pozycji. Wybrałam z nich cztery restauracje i wszystkie odwiedziłam. Byłam naprawdę zaskoczona, jak smaczne i różnorodne jedzeni oferują wspomniane wcześniej lokale. Zasmakowałam lokalnego jedzenia, kuchni zagranicznej oraz bardzo dobrej pizzy. Następnym razem, kiedy tu przyjadę, na pewno odwiedzę kolejne restauracje i kawiarnie, do których nie zdążyłam zajść w tym roku. Bardzo urozmaica to wyjazd.

Moje wycieczki w góry opierałam zawsze głównie na tym, że skupiałam się na wędrówkach, a jedzenie wykupowałam w wynajmowanym miejscu. W tym roku postanowiłam spróbować czegoś nowego i w tym celu odwiedziłam kilka restauracji w Karpaczu. Okazało się, że mają naprawdę urozmaicone oferty oraz smaczne dania.