Kiedy regeneracja turbiny jest potrzebna?

 

Inżynierowie i projektanci starali się wymyślić alternatywy dla wypróbowanego i prawdziwego silnika spalinowego do samochodów, z różnym skutkiem. Silniki z turbosprężarkami stają się coraz bardziej popularne ze względu na zwiększone osiągi samochodu. Pojawia się jednak ryzyko awarii tego urządzenia.

Jak działa turbina w turbosprężarce?

regeneracja turbiny rzeszówSprężarka dostarcza świeżego powietrza, zwiększa ciśnienie i zmusza go z powrotem do komory spalania z dużą prędkością. Komora spalania składa się z pierścienia wtryskiwaczy paliwa, rozpylającego mgłę paliwa zmieszanego z powietrzem. Gorące gazy następnie obracają łopatami turbiny, a ponieważ turbina znajduje się na tym samym wale, co sprężarka, obraca również sprężarkę, aby czerpać więcej sprężonego powietrza. Turbosprężarka wykorzystuje strumień spalin do swojej energii. Spaliny będą przebiegać przez turbinę, która sama będzie obracać sprężarką. Wirowanie turbiny może wynosić nawet 150 000 obrotów na minutę. Turbosprężarka może osiągać prędkość obrotową, która może być prawie 30 razy większa niż zwykłego silnika samochodowego. Trzeba trochę czasu, aby turbina wytworzyła doładowanie i może spowodować, że samochód zacznie zachowywać się inaczej, gdy turbosprężarka uruchomi się. Turbosprężarka jest szczególnie skuteczna na dużych wysokościach, gdzie inne silniki doświadczają trudności. Ponieważ powietrze jest mniej gęste, normalny silnik otrzymuje mniejszą ilość powietrza. Czasem jednak, w wyniku usterki regeneracja turbiny Rzeszów jest konieczna. Zdarza się to z prawie każdym podzespołem samochodu po pewnym czasie, więc właściciele aut używanych, z dużym przebiegiem, powinni się z tym liczyć.

Aby uniknąć uszkodzeń, olej i filtr powinny być dobrej jakości, zalecane przez producenta. Powinny one zostać zmienione, gdy nowa turbosprężarka jest w samochodzie, a także po jej ewentualnej regeneracji. Następnie regularne wymiany oleju i filtra powinny utrzymać turbosprężarkę w doskonałym stanie.