mikrodermoabrazja

Kiedy warto zdecydować się na mikrodermabrazję?

Medycyna estetyczna jest obecnie taką specjalizacją, która może bardzo wiele zaproponować swoim pacjentom. Wybór zabiegów jest tutaj naprawdę ogromny, a dodatkowo mamy do nich znacznie lepszą dostępność niż wcześniej.

Mikrodermoabrazja to rodzaj peelingu

mikrodermoabrazjaNie trudno zauważyć też, że stopniowo one tanieją lub pojawiają się nowe, mniej inwazyjne, z których chętniej korzystamy. Obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów jest tania mikrodermabrazja w łodzi, która jest rodzajem peelingu docierającego do głębszych warstw skóry. Może ją wykonać każdy, kto chciałby poprawić wygląd i jakość skóry, jednak do wykonania mikrodermabrazji są także konkretne wskazania. Należą do nich między innymi przebarwienia skóry i plamy starcze, blizny potrądzikowe, rozstępy, zaskórniki i wiele innych zmian skórnych. Mikrodermabrazja jest także zalecana przed poddawaniem się zabiegom laserowym takim jak chociażby usuwanie tatuażu lub depilacja laserowa. Ma to przygotować skórę na ingerencję lasera i spotęgować efekty. Mikrodermabrazja jest zabiegiem często wybieranym ze względu na natychmiastowe efekty i minimalne ryzyko powikłań. Dodatkowo nie zachodzi potrzeba regularnego powtarzania go – jedna sesja w roku gwarantuje już doskonałe efekty. Dlatego jest zdecydowania popularniejsza niż mezoterapia, która tez w ogólnym ujęciu jest znacznie droższa. Poza tym, mimo iż nie jest bolesna, to wykorzystywanie igły zniechęca wiele pacjentek, tym bardziej, że na efekty mezoterapii trzeba trochę poczekać. Mikrodermabrazja stała się na tyle popularnym zabiegiem, że wykonuje się ją nie tylko w Łodzi, ale właściwie w całej Polsce.

Do jej przeprowadzenia nie potrzeba doskonale wyposażonej kliniki, wystarczy gabinet, który dysponuje odpowiednim sprzętem i wykwalifikowaną osobą. Właściwie jedynymi przeciwwskazaniami do jej wykonania są różnego rodzaju zakażenia i trądzik.