Korzyści płynące z profesjonalnej rehabilitacji

Okres rekonwalescencji po przebyciu ciężkich chorób lub urazów narządu ruchu jest dość długi. Warto wówczas skuteczniej zadbać o swoje zdrowie i wybrać się na rehabilitację. Często rehabilitacją taką zajmują się uzdrowiska, które znajdują się w miejscach, w których panuje korzystny klimat, np. nad morzem.

Poprawa zdrowia dzięki profesjonalnej rehabilitacji

profesjonalna rehabilitacja nad morzemRehabilitacja uzdrowisko cechuje się wyjątkowo dobrze dobranymi zabiegami. Często zabiegi te wpływają korzystnie nie tylko na zdrowie, ale także na samopoczucie pacjenta. Doświadczeni fizjoterapeuci wykonują zabiegi z zakresu balneoterapii, takie jak np. kąpiel w borowinie, która wpływa korzystnie na organizm. Wykonuje się tam również zabiegi z zakresu elektroterapii, które mają na celu przede wszystkim działanie przeciwbólowe, ale także przywrócenie odpowiedniego przewodnictwa nerwowego. Jednymi z ulubionych zabiegów są masaże lecznicze, które cechują się nie tylko dużo skutecznością, ale także są bardzo przyjemne. Istnieje wiele innych zabiegów, wykonywanych w uzdrowiskach. Są to m.in. laseroterapia, terapia ultradźwiękami, okłady parafinowe oraz wiele innych. Ośrodki uzdrowiskowe znajdują się zazwyczaj w korzystnych klimatycznie warunkach, aby na zdrowie miały wpływ również dobre cechy środowiska. Najczęściej są to uzdrowiska nadmorskie. Profesjonalna rehabilitacja nad morzem ma to do siebie, że łączy cechy wypoczynku oraz rehabilitacji leczniczej, co jest bardzo korzystne dla zdrowia.

W czasie rekonwalescencji pochorobowej lub pourazowej, warto skorzystać z profesjonalnej rehabilitacji. Często jej elementem są turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach. Uzdrowisko nad morzem to podwójna korzyść, ponieważ oprócz rehabilitacji, można też zadbać o swoją tarczycę, gdyż nadmorskie powietrze bogate jest w jod, który jest pierwiastkiem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.