skała w górach stołowych

Kudowa Zdrój i PN Gór Stołowych.

Jak dobrze wiemy na terenie naszego kraju istnieje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, zarówno tych bardziej jak i mniej edukacyjnych. Jednym z takich miejsce jest Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest t o miejsce łączące w sobie funkcję edukacyjną i muzealną. Niedaleko jest Kudowa Zdrój.

Kudowa Zdrój leży w PN Gór Stołowych.

skała w górach stołowychW niniejszym artykule pragnę państwu przedstawić co ciekawego może państwu przedstawić Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych, które znajduje się w Kudowa Zdrój. Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych należy do Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest to świetne miejsce na wycieczki szkolne, gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji w tym na przykład o faunie i florze. Nie jest to jednak wszystko. Bardzo ciekawe informacje można dowiedzieć się także o przyrodzie nieożywionej czyli na przykład o powstawaniu gór. Wartą wspomnienia rzeczą jest także to, że we wspomnianym Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowa są przedstawione także walory zarówno turystyczne jak i krajoznawcze wspomnianego parku. Ekocentrum znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej w latach 2002-2013 znajdowało się Muzeum Żaby, czyli miejsce poświęcone żabom – zarówno pod względem samej ekologii ale także o żabie występującej w życiu codziennym ale także o wizerunku żaby który spotyka się w kulturze masowej. Ekocentrum posiada ogromną ilość przeróżnych okazów, które można podziwiać i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. W przypadku, gdy do Ekocentrum wybierają się grupy zorganizowane to warto skorzystać z oprowadzania.

Ekocentrum w Kudowa Zdrój prowadzi różne ciekawe warsztaty oraz lekcje o charakterze tematycznym dotyczącym fauny i flory oraz powstawania gór. Jak widać jest to miejsce bardzo ciekawe, w którym spędzony czas nie będzie czasem bezsensownie spędzony. Warto jest wybrać się z dzieckiem na tego typu wycieczki ponieważ wróci nabywszy nowe doświadczenia i wiedzę.