Ładny srebrny krzyżyk na łańcuszku

 

Moja córka jeszcze niedawno było uczennicą gimnazjum. Teraz po reformie edukacji chodzi do szkoły podstawowej. Zmieniły się podręczniki, nauczyciele, szkoła. Nie zmieniła się jedna rzecz – w tym roku moja córka przystępuje do bierzmowania. Jest to dla niej bardzo ważne doświadczenie duchowe. Jesteśmy praktykującymi katolikami.

Łańcuszek ze srebrnym krzyżykiem jest elegancką ozdobą

krzyżyki srebrneZastanawiałam się co jej kupić z tej okazji. Chciałam, żeby był to przedmiot, który będzie jej przypominał o tej ważnej okazji. Na zakupach w galerii handlowej na wystawie jubilera coś przykuło mój wzrok.  Były to krzyżyki srebrne. Na wystawie były kolczyki w kształcie krzyżyków oraz cała masa wisiorków. Uznałam, że dla młodej dziewczyny lepszym prezentem będzie wisiorek. Skonsultowałam swój pomysł z mężem i następnego dnia poszliśmy to sklepu jubilerskiego. Wybraliśmy piękny krzyżyk, średniej wielkości, delikatnie zdobiony. Miał wysoką próbę srebra. Kupiliśmy do niego również łańcuszek. Wisiorek wyglądał bardzo delikatnie i dziewczęco. Idealny prezent z okazji bierzmowania dla mojej córki – pomyślałam. Podarowaliśmy go jej przed uroczystością. Ubrała go do kościoła. Spodobał jej się. Wyglądała w nim elegancko. Srebro jej pasowało. Miała już kilka wisiorków, ale krzyżyk spodobał jej się wyjątkowo. Być może dlatego, że dostała go z ważnej dla niej okazji. Oprócz krzyżyka od nas, dostała także inne prezenty od członków naszej rodziny. Na szczęście wcześniej ich poinformowaliśmy o naszym prezencie i nikt nie dał jej podobnego.

Córka nadal nosi łańcuszek z wisiorkiem. Twierdzi, że przynosi jej szczęście. Zakłada go na klasówki do szkoły. Łańcuszek jest wytrzymały i nie boję się, że się zerwie i córka zgubi wisiorek. Niedawno dałam go do czyszczenia. Córka miała mi to za złe, ale kiedy go odebrałam była zadowolona, bo wyglądał jak nowy.