Części Renault

Lepszy nowy samochód czy używany?

Czy warto kupować samochody nowe czy może lepiej używane? Jest wielu zwolenników i jednej i drugiej opcji. Każdy jednak wolałby w głębi ducha chociaż raz mieć coś nowego, pachnącego świeżością, który od samego początku istnienia jest po prostu nasz.

Jaki samochód wybrać?

Części RenaultSamemu ściągamy folie z siedzeń itp. Tylko tutaj nasuwa się pytanie o kwotę za te samochody. Jak miałbym wybierać między nowej dacii a używanym czymkolwiek wybrałbym używane cokolwiek. Za taką samą kwotę kupię samochód rok lub dwa starszy, ale nie będę musiał kupować dacii. Nie chciałbym być stałym klientem w miejscu typu sklep z częściami dacia. Wiadomo, że części samochodowe trzeba kupować, jednak lepiej nie ma co przesadzać z częstotliwością tej czynności. Części citroen już są kupowane rzadziej niż części renault a tym samym części dacii ponieważ dacia wykorzystuje niemal w całości technologię renault. Kupując samochód z wyższej klasy możemy być niemal pewni, że nie będziemy zmuszeni do wydawania majątku na naprawę naszego tanio kupionego samochodu. Szczególnie nie widzę sensu kupowania używanej dacii. To tak jakby kupować używaną przez rok myszkę do komputera i to niskiej jakości. Jesteś niemal pewien, że zaraz rolka przestanie działać tak jak powinna albo przewód przy myszce zwyczajnie się ukruszy. Tutaj jest to samo. Jesteś niemal pewien, że elektronika zacznie szwankować. Czy jest więc sens kupować taki samochód? Jak na moje nie. Nowy samochód też musi swoje kosztować (na rynku jest samochód indyjskiego producenta, który możemy kupić z salonu za 25tysięcy złotych…). Jeszcze innym czynnikiem nad którym dobrze się zastanowić jest marka. Są marki, tak jak wcześniej wspominałem, które mają już renomę taką jaką sobie wypracowały. Z pewnością są to właśnie marki francuskie i część marek włoskich. Nawet jak się poprawi to przez długie lata będzie taka opinia krążyła o tych samochodach.

Jak jednak w te o włoskich samochodach nie wierzę, tak te o francuskich mogę z doświadczenia potwierdzić. Dlatego wybierajmy samochody z głową, a ostatecznie lepiej tani nowy czy droższy używany zostawiam każdemu do własnej oceny.