Łóżko dla dziecka z zabezpieczeniem

 

Kiedy dziecko przestaje spać w typowym łóżeczku dla niemowląt należy pomyśleć o kupnie nowego łóżka. Wielu rodziców dzieli swoje łóżko z małym dzieckiem dopóki to się nie usamodzielni na tyle, żeby spało samo w swoim pokoju. Jeśli dziecko ma już spać samo w łóżku to na początek dobrze jest kupić takie z zabezpieczeniem przed wypadnięciem z łóżka.

Zabezpieczenie łóżek dziecięcych

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemŁóżka dziecięce w większości przypadków oferowane są już z zamontowanymi zabezpieczeniami. Na takim łóżku dziecko powinno spać przynajmniej do szóstego roku życia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spało dłużej. Łóżko dziecięce jest dobre tak długo, dopóki dziecko się w nim mieści i jest mu wygodnie. Samo łóżko dziecięce z zabezpieczeniem to nic innego jak łóżko osłonięte po obydwu stronach wystającą deseczką. Chodzi o to, żeby materac był poniżej ramy łóżka, dzięki czemu dziecko z niego nie spadnie. Podobnie wygląda zabezpieczenie w łóżkach piętrowych, gdzie po prostu rama łóżka jest dużo wyżej niż sam materac. W takim łóżku dziecko będzie w stu procentach bezpieczne. Nie trzeba będzie w nocy bać się, że pociecha przetoczy się na któryś bok łóżka i z niego spadnie. Łóżka z zabezpieczeniem można kupić w każdym sklepie meblowym. Trzeba kupić gotowe bo trudno jest domontować takie zabezpieczenie samemu do łóżka, które nie posiadało go w oryginale. Ceny łóżek dla dzieci zaczynają się od kilkuset złotych, a cena zależy od materiału, z którego jest wykonane.

Kiedy dziecko zaczyna spać samodzielnie w swoim łóżku to zawsze istnieje ryzyko, że spadnie z którejś strony łóżka. Zawsze potrzebny jest czas na oswojenie się z powierzchnią łóżka i samodzielnym spaniem. Najlepszym rozwiązaniem na początek jest łóżko z zabezpieczeniem w postaci ochronnych belek powyżej powierzchni materaca.