Mały cewnik ratujący życie

 

Wypadki się niestety zdarzają, czy to poważniejsze, czy te mniej poważnie, nie ma to znaczenia. Życie ludzkie jest zawsze tej samej, najwyższej wartości. Dlatego też w dzisiejszych czasach posiadamy wysoko rozwinięte służby ratunkowe i medyczne. Działają one względnie sprawnie i nie ma większych problemów z przestrzeganiem przez nie przepisów, regulacji i wszelakich narzuconych norm.

Mały cewnik, ale w rezultacie wielki

cewnik do odsysaniaRatownicy medyczni mają zawsze pełne ręce roboty, na nasze nieszczęście ludzi potrzebujących pomocy nie ubywa, niektórzy wzywają ją do rzeczy błahych, inni rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. Niestety nieuzasadnionych wezwań jest tak samo dużo, jak tych właściwych. Istnieje także ogromna ilość powodów dla których można wezwać pomoc. Bardzo częste są takie, które zagrażają bezpośrednio zalaniem dróg oddechowych co może poskutkować w uduszeniu, czyli nie jest to zbyt przyjemna sytuacja. W takim wypadku czasu nie ma dużo, po ich zalaniu człowiek szybko traci przytomność, a wtedy pozostają już tylko minuty, a nawet czasami sekundy. Niezwykle pomocnym sprzętem w takiej sytuacji okazuje się tak prosty przedmiot jak cewnik do odsysania. Są one niebywale tanie, a w tym samym momencie niesamowicie skuteczne w tym, do czego służą. Za jego pomocą można pozbyć się cieczy z górnych dróg oddechowych co redukuje szanse kompletnego zalania płuc i uduszenia się. Jednak zaraz po odessaniu cieczy, ważne jest natychmiastowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Niezwykle proste rozwiązania i szybka reakcja mogą być kluczem do uratowania czyjegoś życia. Ważne jest by nie wzywać pomocy bezzasadnie, gdyż możemy w takiej sytuacji odbierać szansę komuś, kto tej pomocy potrzebuje zdecydowanie bardziej. Dlatego też w takich sytuacjach musimy zachować zimną krew i nie panikować.