Agencja social media

Marketing internetowy nową formą marketingu

Jak sami dobrze wiemy istnieje wiele rodzajów marketingu. Dawniej istniał głównie marketing szeptany – jeśli jakaś firma czy produkt zdobyła nasze uznanie i zaufanie to dzieliliśmy się tymi informacjami ze znajomymi. Jeśli oni także skorzystali z naszych porad i byli zadowoleni to bardzo często informowali o tym swoich znajomych a co za tym idzie wieści rozchodziły się dalej.

Czym jest marketing internetowy?

Agencja social mediaTego typu marketing sięga nawet czasów starożytnych. Kolejnym znanym rodzajem jest wszelkiego rodzaju marketing cyfrowy czyli marketing wykorzystujący media cyfrowe takie jak na przykład radio (poprzez reklamy radiowe), telewizję (poprzez „uwielbiane” przez wszystkich reklamy telewizyjne, szczególnie te transmitowane podczas przerwy w transmisji ulubionego serialu) oraz telefonię komórkową (wszelkiego rodzaju smsy czy mmsy reklamowe) a także internet. Marketing internetowy to bardzo ciekawy rodzaj promocji towarów, usług czy podmiotów gospodarczych a także innych podmiotów. Marketing internetowy rozpoczął się w 1993 roku kiedy to powstała przeglądarka internetowa Mosaic potrafiąca wyświetlać treści posiadające grafikę i ramki. To właśnie dzięki niej reklamodawcy dostrzegli potencjał w marketingu z wykorzystaniem internetu. Marketing internetowy to ulubiona forma promocji takich podmiotów jak social media agencja a także agencja pr. Są to agencje zajmujące się promocją w sieci. Marketing internetowy to aktualnie praktycznie najbardziej popularna forma promocji z tego też względu, że internet jest codziennie wykorzystywany do pracy i rozrywki przez blisko 3 miliardy ludzi a reklamy internetowe znajdziemy na praktycznie każdej witrynie – osobiście widziałem tylko kilka stron internetowych pozbawionych reklam.

Jak widać marketing internetowy jest bardzo ciekawą formą reklamy i zyskuje coraz większe grono zwolenników co niestety nie zawsze jest dla nas korzystne – animowane reklamy znajdujące się na stronach www obciążają nasze komputery i czasem zdarza się, że nasz sprzęt jest za słaby do przeglądania internetu.