Membrana pomagająca zaaranżować ogród

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego zawsze chcemy mieć przepiękny oraz taras w którym zaaranżowane będzie mnóstwo zieleni w postaci wszelkiego rodzaju roślin. Mieszkańcy dużych metropolii mają coraz większe problemy ze znalezieniem kawałka zieleni na wielkich osiedlach. Dlatego coraz częstszym rozwiązaniem jest budowa zielonych dachów. 

Membrana używana przy budowie ogrodu na dachu

membrana epdmNajczęściej wykorzystywanym materiałem podczas budowy i aranżowania zielonych dachów jest membrana EPDM. Materiał jakim jest EPDM posiada bardzo wiele przydatnych właściwości dzięki którym membrana stała się tak popularna. Jest odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych. Przede wszystkim nie wykazuje wrażliwości na wysokie temperatury dochodzące do 110°C. W przypadku działania temperatur ujemnych nie traci swoich właściwości plastycznych. Dzięki takim właściwościom znalazł szerokie zastosowanie w wielu branżach, jednak najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie podczas hydroizolacji dachów przygotowując jest do układania powierzchni na której ostatecznie spoczywać będą rośliny będące aranżacją zielonego dachu. Ze względu ma swoją innowacyjność membrana EPDM może być używana na przeróżnych powierzchniach takich jak: Beton, drewno, blacha oraz standardowa gleba. Materiał ten jest również bardzo często używany podczas budowy oczek wodnych w celu odizolowania wody od podłoża. Membrana tego typu zapewnia stu procentową wodoszczelność nawet przez kilkadziesiąt lat. 

Reasumując jeśli chcemy zaaranżować ogród na naszym tarasie warto przy budowie wykorzystać membranę EPDM, która będzie w stanie zapewnić na wodoszczelność i pewność odpowiedniego zabezpieczenia materiału z jakiego zbudowany został taras. Materiał ten jest ogólnodostępna w wielu specjalistycznych sklepach.