Kanalizacja, wuko

Metody udrożniania rur

Niewłaściwe obchodzenie się z instalacją sanitarną grozi częstym zapychaniem rur. Przed zmywaniem naczyń papierowym ręcznikiem należy usunąć warstwę tłuszczu. Im częściej spłukujemy wszelkiego rodzaju nieczystości do odpływu, tym więcej osadu zbiera się na ścianach rur. Jest to przyczyna ich zapychania oraz nieprzyjemnego zapachu.

Jakie występują metody udrażniania rur?

Kanalizacja, wukoAby temu zapobiec warto przestrzegać kilku zasad. Do jednej z nich należy również nie wyrzucanie przyborów higienicznych do instalacji sanitarnych. Na każdym opakowaniu mokrych chusteczek czy patyczków kosmetycznych jest wyraźna informacja, że nie można ich wyrzucać do odpływów, ponieważ bardzo często wymagają interwencji ich udrożnienia. Pogotowie kanalizacyjne zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem kanalizacji oraz udrażnianiem rur. Posiadają odpowiedni sprzęt, kwalifikacje oraz doświadczenie, dzięki którym rozwiążą każdy problem. Czyszczenie kanalizacji powinno odbywać się regularnie nie tylko ze względów praktycznych, ale przede wszystkim higienicznych. Zapchana kanalizacja to częsty problem. Do jej czyszczenia i udrożnienia stosuje się dwie metody. Pierwszą z nich jest mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń za pomocą spirali elektrycznej. Do światła rury wprowadza się specjalne urządzenie, zakończone metalową spiralną. Urządzenie wykonuje specyficzne ruchy usuwając osad, który znajduje się na ścianie rur. Druga metoda to wuko wrocław, czyli ciśnieniowo – hydrodynamiczne czyszczenie rur. Zasada jest tu podobna, jak w przypadku spirali elektrycznej. Urządzenie (lub samochód, w przypadku, kiedy kanalizacja jest czyszczona za zewnątrz) za pomocą pompy pompuje wodę, której ciśnienie reguluje głowica. Regulacja ciśnienia jest potrzebna i uzależniona od rodzaju i ilości zanieczyszczeń a także wielkości rury.

Strumień wody ma tak dużą siłę, że skierowany na zanieczyszczenie skutecznie je odrywa od ściany rur. Osad spływa do studni infuzyjne, z które w sposób ręczny lub za pomocą pompy próżniowej) jest usuwany. Każda z podanych metod jest nieinwazyjna, czyli nie wymaga bezpośredniego dostępu do instalacji kanalizacyjnej.