Mieszkanie studenckie w Toruniu

 

W tym roku powiedziałam dość wiecznym imprezom i hałasowi, musiałam więc zrezygnować z mieszkania w akademiku. Zdecydowałam się wynająć mieszkanie studenckie. Nie było to zadania łatwe, ale udało się. Z nowego lokum na uczelnię mam tylko 10 minut spacerkiem.

Ceny za mieszkanie studenckie w Toruniu

mieszkanie studenckie przy umkWiedziałam, że za mieszkanie studenckie przy UMK zapłacę więcej niż za pokój w akademiku, ale byłam zdeterminowana, by zmienić swoją sytuację. Jestem na III roku historii sztuki i naprawdę kocham ten kierunek. Malarstwo to moja pasja. Od roku pracuję dodatkowo w muzeum, żeby uczyć się podstaw przyszłego zawodu w praktyce. Ale godzenie obowiązków zawodowych z nauką jest trudne, a jeszcze trudniejsze staje się wówczas, gdy z lewa i prawa dobiegają krzyki i bardzo głośna muzyka. Nie mogłam spać, nie mogłam się też uczyć. Zdecydowałam więc wynająć mieszkanie studenckie. O swojej wyprowadzce z akademika poinformowałam koleżanki i poprosiłam, by dały mi znać, gdyby słyszały coś o jakimś mieszkaniu. Sama przeglądałam też ogłoszenia. Po wielu tygodniach udało się. Znalazłam lokum w przystępnej cenie. Miesięczny koszt wynajmu to 1000 zł z mediami i internetem. Otrzymuję stypendium naukowe, dostaję też pensję w muzeum, więc mogę sobie pozwolić na ten wydatek. Do dyspozycji mam własny pokój (był już umeblowany), a samo mieszkanie dzielę z jedną dziewczyną. Okazała się być bardzo spokojna i przyjazna. Bez problemu się dogadujemy. Ustaliłyśmy grafik sprzątania i się go trzymamy. Idealna jest też lokalizacja, bo na uczelnię mam tylko 10 minut spacerem, zaś do muzeum muszę iść tylko kilka minut dłużej.

Jestem nietypową studentką. Nie liczy się dla mnie tylko zabawa i beztroskie życie. Chce się uczyć, mam plany na przyszłość. Akademik nie był dla mnie. I choć wiem, jak trudno o dobre mieszkanie studenckie przy UMK, ale mi się udało znaleźć takie, które mi odpowiada.