Możliwość podglądu w kanalizacji

Kanalizacje rozciągające się pod miastami wymagają okresowe czyszczenia. Jednak nie wolno zapominać, że są one również miejscem zbierania się niebezpiecznych gazów, więc należy zachować wyjątkową ostrożność przed zejściem do kanalizacji. Za pomocą odpowiedniego monitoringu można zbadać stan kanałów również tych o mniejszych gabarytach.

Kamery potwierdzą stan instalacji

kamera kanalizacjaDzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii istnieje możliwość zajrzenia w miejsca, gdzie człowiek się nie zmieści lub wejście związane jest zagrożeniem jego życia. W przypadku dużych kanałów istnieje możliwość użycia małego pojazdu na specjalnych kołach z zamontowaną kamerą. Uchylna oraz obrotowa kamera wyposażona jest w oświetlacze z diod LED, a dzięki możliwości obrotu wokół własnej osi daje możliwość sprawnej, dokładnej i szybkiej inspekcji. Do sprawdzenia kanalizacji w budynku mieszkalnym, gdzie rury są mniejsze, używa się giętkiego przewodu, na końcu którego zamontowana jest kamera kanalizacja w takich obiektach również wymaga sprawdzenia. Analogicznie stosuje się nagrywanie obrazu oraz bezcenne jest dobre światło zamontowane na końcu przewodu. Przeprowadzenie kontroli polega na określeniu stanu technicznego, drożności oraz funkcjonalności instalacji. Ceny zastosowania inspekcji przy użyciu kamery wynoszą około 15 zł za metr dla mniejszych rur, a w przypadku większych kanałów około 6 zł za metr. Takie specjalistyczne sprzęty wymagają okresowych sprawdzeń celem zapewnienia gotowości pracy w trudnych warunkach.

Elementy kamery nie mogą być wykonane z materiałów iskrzących ze względu na gromadzenie się niebezpiecznych gazów w kanalizacji. Obraz widziany na monitorze może być nagrany na przenośnym czytniku (płyta CD lub pendrive). Oczywiście jakość nagrania jest bardzo dobra.