Naturalne kremy do rąk

 

Kosmetyki do ciała wyprodukowane z naturalnych składników mają niezliczenie wiele zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla zdrowia, nie stanowią źródła kolejnych substancji chemicznych, których nie brakuje wśród dostępnych produktów. Jednym z bardzo znanych i cenionych rozwiązań jest wykorzystanie oleju konopnego do produkcji kosmetyków. 

Kosmetyki z wykorzystaniem oleju konopnego

krem z olejem konopnymOlej konopny, pomimo swoich sprawdzonych właściwości i rzeszy fanów, wciąż jest tematem kontrowersji. Nielegalne w Polsce konopie indyjskie kojarzone z substancją psychoaktywną mocno wpływają na odbiór prozdrowotnej wersji tej rośliny, z której produkowany jest olej konopny. Produkt ten ma wiele postaci – jest wykonany w formie czystego oleju, który można stosować jako produkt spożywczy o działaniach leczniczych i regeneracyjnych dla organizmu. Można również stosować go w sposób bardziej bezpośredni, poprzez nakładanie na zmienione chorobowo lub zdrowe części ciała. Krem z olejem konopnym o którym mowa to produkt uniwersalny, bowiem można go wykorzystać do każdej partii ciała i nie należy obawiać się oznak niedopasowania. Ponadto jest to produkt stosunkowo niedrogi i łatwo dostępny, zwłaszcza w sklepach internetowych. Warto jednak przed zakupem sprawdzić źródło pochodzenia oleju konopnego, gdyż niektóre formy produkcji mogą powodować utratę właściwości leczniczych.

Stosowanie naturalnych składników w codziennej pielęgnacji jest rozwiązaniem, które wyraża troskę nie tylko o nas samych, ale też o ekologię. Warto sięgnąć do pomysłów, które zapoczątkowali nasi przodkowie i z sukcesem wykorzystywali na co dzień, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby te same rozwiązania wybrać w wygodniejszej do użycia i zmienionej formie, na przykład w postaci gotowego kosmetyku bądź produktu spożywczego.