Nowoczesne płyty we wnętrzach

Im bardziej naturalnie wyglądają wnętrza naszych domów- tym lepiej. Takie bowiem obecnie obowiązują trendy w modzie. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się oryginalne aranżacje ścian i podłóg. I tak ściany dekoruje się surową cegłą, drewnem lub spiekami kwarcowymi. Ten ostatni materiał pojawił się na rynku niedawno, a już wywołuje furorę. 

Płyty kwarcowe wnoszą nową jakość do naszych domów

montaż spieków kwarcowych na ścianieJeżeli poszukujemy niezwykle wytrzymałego, ekologicznego i bezpiecznego materiału do naszych wnętrz, to doskonale sprawdzą się spieki kwarcowe. Stworzone z naturalnych materiałów płyty są odporne na ogień, promieniowanie UV, na ścieranie i działanie wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych. Płyty kwarcowe są niezwykle lekkie i stosunkowo niedrogie. Doskonale sprawdzają się jako blaty kuchenne, okładziny mebli lub drzwi, jako schody, elementy dekoracyjne czy pokrycia ścian lub podłóg. Występują w atrakcyjnych wzorach i fakturach. Są bardzo łatwe w czyszczeniu, co doskonale sprawdzi się, jeżeli mamy w domach dzieci, lubiące rysować po ścianach. Jak chodzi o montaż spieków kwarcowych na ścianie, to jest on bardzo prosty. Materiał występuje w postacie lekkich płyt. Montażu możemy dokonać sami, lub zlecić usługę specjalistom. Spieki na fragmentach ścian wyglądają niezwykle elegancko i atrakcyjnie. Wnoszą do pomieszczenia specyficzny klimat, nadając mu surowości lub przytulności, w zależności od tego, jaką fakturę i kolor materiału zdecydowaliśmy się zakupić. 

Nowoczesne rozwiązania dominują w aranżacjach wnętrz. Co prawda łączy się je z klasycznymi stylami, jednak cały czas w modzie są surowe elementy. Jeden z nowszych materiałów, jakie pojawiły się na rynku, czyli płyty ze spieków kwarcowych, pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego klimatu, przez zastosowanie płyt na ścianach, podłogach lub przy meblach.