Obroże wykonane z solidnej i wytrzymałej skóry

Każdy właściciel psa wie doskonale o tym, że należy zaopatrzyć swojego pupila w odpowiednie wyposażenie. Najlepiej od razu kupować wysokiej jakości utensylia, które będą służyć przez wiele lat. Do najważniejszych dodatków należy bez wątpienia obroża dla psa.

Obroże pokryte od wewnątrz warstwą neoprenu

solidna obroża skórzanaNa rynku można kupić różne obroże – tanie i droższe. Są obroże za kilka złotych, ale są też takie, które kosztują nawet kilkaset złotych. W przypadku psów pracujących, silnych, lepiej postawić na najlepsze obroże, które nie zostaną rozerwane na pierwszym spacerze. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup obroży wykonanej ze skóry. Może być to np. obroża ze skóry bawolej. W sklepach stacjonarnych i internetowych można też znaleźć obroże wykonywane z takiej samej skóry, jaką pokrywa się siodła końskie. Taka solidna obroża skórzana na pewno spełni oczekiwania właściciela psa. Obroże skórzaną można stosować u psów wszystkich ras, ale szczególnie poleca się takie obroże psom myśliwskim, tropiącym, posokowcom i gończym. Od razu należy zaznaczyć, że jest to obroża luksusowa, która nie należy do najtańszych. Za obroże obszytą najwyższej jakości skórą trzeba zapłacić ponad 100 zł. Obroża ze skóry jest nie tylko elegancka, ale również solidna i bardzo wytrzymała. Nawet jeśli pies będzie szarpał się na smyczy w czasie spaceru czy innych aktywności, to nie ma mowy o zerwaniu takiej obroży. Do podpięcia na smyczy służy specjalny, mosiężny krętlik. Wewnętrzną stronę obroży skórzanej bardzo często pokrywa się warstwą neoprenu.

A wszystko po to, by zapewnić psu komfort w czasie noszenia takiej obroży. Neopren minimalizuje możliwość wystąpienia podrażnień na skórze szyi. Materiały skórzane są bezpieczne dla zdrowia zwierzęcia. Obrożę można kupić w różnych rozmiarach – od rozmiaru XS do M czy L.