Otręby ryżowe jako pasza dla koni

Ryż jest doceniany przez wielu ludzi, ponieważ jest bardzo zdrowy i naprawdę pozytywnie wpływa na nasz organizm. Nic dziwnego, że hodowcy koni są zainteresowani tym, aby pasza dla ich zwierząt zawierała takie rzeczy, jak na przykład otręby ryżowe. W końcu są one bardzo zdrowe, a dodatkowo dość tanie. Warto jest się tym zainteresować, gdyż konie potrzebują dobrej, zbilansowanej diety.

Otręby ryżowe podawane koniom

otręby ryżowe dla koniKonie powinny co jakiś czas spożywać takie otręby ryżowe, gdyż mają one wiele zalet. Zauważyłem, że w wielu sklepach z paszą otręby ryżowe dla koni są bardzo tanie. Nic dziwnego, że hodowcy kupują je w dużych ilościach. Dostarczają one wielu składników odżywczych, a także są łatwo przyswajalne. Otręby powinno się mieszać z wodą. Każdy hodowca wie, jak mniej więcej powinna wyglądać taka pasza już podczas podawania. Najważniejsze, aby miała ona postać półpłynną. Dzięki temu nie będzie problemu z podawaniem tej paszy. Można ją wlać do standardowego żłobu. Otręby ryżowe pakowane są do papierowych worków o wadze dwudziestu kilogramów. Taki worek spokojnie powinien wystarczyć na dwanaście dni karmienia konia. Jak na pewno się domyślasz, otręby ryżowe są świetnym źródłem węglowodanów, które sprawiają, że koń ma energię oraz siłę przez cały dzień. Nie trzeba ich zalewać wrzącą wodą. Wystarczy taka o temperaturze pokojowej. Jest to największa zaleta.

Myślę, że otręby ryżowe są idealnym posiłkiem i warto jest się nim zainteresować. Otręby można podawać raz dziennie, a także przez cały czas. Tutaj wszystko zależy od tego, jaką pracę ma wykonywać koń. Hodowcy jednak są zgodni z tym, że taki posiłek jest po prostu odpowiedni dla tych zwierząt. Nie ma problemu z tym, że koń nie chce spożywać otrębów. Są one zjadane bardzo szybko.