Piewsze buciki dla naszego szkraba

 

Pewnie każda matka tak mówi, ale ja również stwierdzam, że dzieci rosną jak na drożdżach. Moja córka dopiero co leżała w łóżeczku i trzeba było mieć ją na oku całą dobę, a teraz już sama bawi się gryzakiem i grzechotkami. Nie wymaga już takiej uwagi i potrafi sama sobie zorganizować czas. Bardzo szybko zaczęła też siadać i próbować wstawać.

Zakup pierwszych bucików dla córeczki

pierwsze buciki - sandałkiDlatego uznałam, że czas na pierwsze buciki – sandałki, które jak najszybciej należy zakupić. Nie będzie pewnie chciała wysiedzieć w wózku, jak już nauczy się chodzić i będzie mi z niego wybiegać. Dlatego wybrałam się do sklepu, w którym mieli samo obuwie dziecięce i poprosiłam ekspedientkę o poradę. Bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie obuwie do stawiania pierwszych kroków. Przede wszystkim, buciki nie mogą być za ciężkie, żeby nie obciążać nóżek i stawów biodrowych dziecka. Trzeba zwracać uwagę, czy są lekkie i czy ich wykonanie jest z najlepszych istniejących materiałów. Stopa musi oddychać i podeszwa i materiał nie mogą być wykonane ze sztucznych włókien, które już od najmłodszych lat mogą zaszkodzić dziecku. Uznałam, że sandałki na początek będą najlepsze. Z tego względu, że mają dużo przestrzeni wolnej, więc stopa może swobodnie oddychać i też są wygodne. Akurat zbliżały się cieplejsze dni,więc sandałki jak najbardziej mogłyby być też używane poza domem. A córka uwielbia spacery w wózku i już wiem, że jak zacznie lepiej chodzić to będzie się wyrywała, żeby ją z wózka wypuścić do pobiegania.

Po dłuższym zastanowieniu, wybrałam sandałki w kolorze granatu, ze wszystkimi niezbędnymi atestami. Chciałam mieć pewność, że wybiorę dla mojego dziecka to co najlepsze i nie zaszkodzę mu. Buty prezentowały się uroczo na jej małych stópkach. Ciekawe, jak się będą sprawowały.