Po co kupujemy narzutę na łóżko?

 

Narzuty na łóżko można dziś kupić niemal wszędzie. Kuszą one wyjątkowymi wzorami i dość często niskimi cenami. Jednak nie zawsze te tanie modele są warte zakupu. Bardzo często okazuje się, że po pierwszym praniu nie nadają się już do niczego.

Narzuta na łóżko – czy warto w nią zainwestować?

narzuta na łóżko 160x200 cmNarzuta na łóżko pełni nie tylko dekoracyjną funkcję. Dodatkowo chroni materiał naszego łóżka, czy fotela przed zabrudzeniami, które później ciężko usunąć. Narzutę w przypadku pobrudzenia, szybko wrzucimy do pralki i po chwili wyjmiemy czystą. Poza tym, jeśli używamy narzuty, cały kurz zatrzymuje się na niej, nie niszcząc naszego mebla. Narzuta to również doskonały element, w przypadku gdy planujemy przemalowanie naszego pokoju i łóżko, które już mamy, będzie gryzło się z nowymi kolorami. Zakup nawet dobrej jakości narzuty, która posłuży nam przez lata, nie powinien przekroczyć 100/120 zł. Wybierając narzutę, zwróćmy uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale także na materiał. Postawmy na taki, który nie będzie się zaciągał ani mechacił. Lepiej jest zapłacić kilkanaście złotych więcej i mieć pewność, że nasza narzuta będzie nam towarzyszyła przez wiele lat, a jej wymiana będzie podyktowana tym, że zainteresował nas jakiś inny wzór. Wybór jest naprawdę szeroki, jednak zależny od rozmiaru. Największą możliwość wyboru dostaniemy, jeśli interesuje nas narzuta na łóżko 160×200 cm. Jest to najbardziej uniwersalny rozmiar, produkowany w wielu wariantach kolorystycznych, który pasuje na znaczną większość łóżek.

Kupując narzutę na łóżko, zadbajmy o jej jakość. Zastanówmy się także, który materiał będzie łatwiejszy w pielęgnacji i trwalszy. Ciekawym pomysłem może okazać się np. narzuta pikowana albo standardowa, jednokolorowa, klasyczna wersja.